80’e 20 Kuralıyla Sadeleş! Pareto Ä°lkesi Nedir?

Hayatının her alanında 80  oranında sadeleşmeye gitmeye ne dersin? Bu rakamın gözünü korkuttuğunu tahmin edebiliyoruz. Peki yapılan araştırmalara göre insanların giysilerinden evdeki eşyalarına evdeki eşyalardan çalışma ortamlarındaki materyallere kadar sahip olduklarının sadece 20’sini kullandığını söylesek seni biraz olsun etkileyebilir miyiz? 

Yıllar geçtikçe biriktirdiklerimizden vazgeçmek daha da zorlaşıyor. Eşyalar ,kıyafetler hatta evimizdeki ufak bir bardak bile bize anılarla yüklü olduğu için daha değerli geliyor ve biriktirdikçe biriktiyoruz. Onlar bizde durdukça anıların da duracağına inandığımızdan belki de … Ama tüm bunlar aslında etrafımızı kalabalıklaştırmaktan öteye gidemiyor… .Çevremiz doldukça yaşam alanımız da daralıyor ve kendimizi bitmeyen bir dağınıklığın  içerisinde buluyoruz. 

Bu dağınıklığın artık seni çok yorduğunu biliyoruz! Tıpk Pazartesi başlanan ama sonu gelmeyen diyetler gibi sürekli sadeleşme  kararı alıp nereden tutacağını bilemediğin için vazgeçtiğini de… Nereden mi biliyoruz? Aramızda kalsın ama biz de tam olarak bunu yapıyoruz 🙂 

İşte tam bu noktada Zahmet.co’nun kurucusu Dolap’ın ‘Sadeleştirme Mühendisi ‘Sedef Ayfer imdadımıza yetişti ve bizi Pareto Ä°lkesi’yle tanıştırdı.  ( 80’e 20 kuralıyla sadeleşerek kazancını arttırma tekniklerini buraya tıklayarak hemen izlemeye başlayabilirsin ) 

Videoyu izlerken ya da izlemeden önce Pareto ilkesini biraz detayıyla incelemek istedik. 

Pareto ismini nereden alıyor? 

Pareto ilkesi ismini formülü bulan İtalyan matematikçi ve ekonomist Vilfred Pareto’dan alıyor. 

Pareto nedir? 

Herkesin hayatına dokunan ve işverenden ev kadınına kadar herkese %80’e 20 sadeleşme imkanı sağlayan temeli 19. Yüzyıl’ın İngiltere’sindeki  gelir ve servet dağılımının sonuçlarına dayanıyor.

Nasıl bulundu ? 

Matematikçi ve ekonomist Vilfred Pareto 19. Yüzyıl İngiltere’sinin gelir ve servet dağılımın  incelerken ülkenin %80 zenginliğinin %20’sine ait olduğunu gördü. Yani  %20’lik bir kısmın düzenli ve verimli çalışması sistemin tümünün bundan olumlu etkilenmesine neden olarak gelir düzeyini arttırıyordu. Bu verilerin hemen arkasından kendi yaşadığı ülke olan İtalya ve diğer ülkeleri inceleyen Pareto tüm bunlarda %80’e 20 kuralarının etkili olduğunu gördü .

Bu araştırma neleri doğurdu ? 

Araştırmalarının sonucunda Pareto şu sonuca vardı: %80’e 20 oranındaki bu dengesiz sistem başarılı sonuçların doğmasına neden oluyordu. Pareto’nun ortaya attığı bu kuram ne yazık ki II. Dünya Savaşı’ndan sonra değer görmeye başladı. %80’e varan önemsizlik çoğunluk %20 oranındaki değerli azınlık  o yıllardan itibariyle  Pareto Prensibi Asgari Çaba İlkesi ya da Dengesizlik İlkesi olarak anılmaya başlandı. 

Pareto İlkesine göre hayatımızdaki %80’lik sonuçların çoğu %20’lik etkili performansımızdan geliyor. Yani hayatta ne yapıyorsak yapalım eğer %20’sini verimli yaparsak işin %80’nini halletmiş oluyoruz. 

Tabii ki bu oranlar aşağı ya da yukarı gidecek şekilde farklılıklar  gösterebiliyor. Ama bu ilkeyi doğru özümseyebilirsek zamanı verimli kullanarak hayatımızın her alanında verimli sonuçlar elde edebiliyor bu teknikle evimiz de çok başarılı bir şekilde sadeleştirebiliyoruz. 

Pareto ilkesini inceleyen Sadeleştirme Mühendisimiz altını çizerek vurguluyor: Hepimiz bu kurama göre tüm hayatımız boyunca dolabımızın sadece %20’sini kullanıyoruz. %80’lik bir oranı giymiyor bir gün giyeriz diye saklıyor ya da bu süre zarfında etiketi üzerinde duracak şekilde dolabın bir köşesinde unutuyoruz. 

Ve size soruyor: 

Neden giymediğin tüm bu kıyafetleri doğru bir şekilde ayıklayıp bunu kazanca dönüştürmüyorsun ? 

Louis Vuitton Orijinallik Rehberi

Louis Vuitton çantaları ikinci elde almak çok cazip, peki onların orijinalliğinden nasıl emin olabiliriz?

  • Louis Vuitton’un modellerini bildiğinden emin ol! Markanın  hiç üretmediği modeller markanın kendisi tarafından üretilmiş gibi gösterilerek sahte lüks ürün satanlar tarafından piyasaya sunulur . Markanın ürettiği gerçek modelleri yakından tanırsan seni kandırmalarının önüne de geçebilirsin.  Örnek olarak gri-siyah damier olan derisini Speedy ya da Neverfull modelinde görmen mümkün değildir. Bu basit görünen kural sizi pek çok sahte ürün satıcısından kurtaracaktır.
  • Louis Vuitton’un derisini öğren! Louis Vuitton çantalar sığır derisinden yapılmaktadır. Çantaların saplarındaki yumuşak açık sarı renk, zamanla altın/bal arası bir renge bürünür. Bu deri kolayca çizilebilir ve zedelenebilir, eğer eski bir çanta söz konusuysa ve açık sarı renkte sap varsa o zaman sahtelikten şüphelenebilirsin.
  • Outlet’i yoktur! Marka sene sonunda satılmayan çantalarını indirime sokmaktansa yakmayı tercih eden bir markadır. Ä°ndirimden ya da outletten aldığını söyleyen hiçbir satıcıya inanma.
  • Monogramları tanıyın! Çantalardaki LV damgaları asla kesilmez, kenarlarında bütünlük vardır. Her zaman simetrik olarak üretilirler.
  • Dikişlere dikkat et! Orijinal Louis Vuitton çantalar titizlikle üretilir ve dikişleri muntazamdır. Yamuk dikilmiş veya çift dikiş olan bir çanta orijinal olamaz.
  • Halkalarını iyi tanıyın! Louis Vuitton çantalarda bulunan minik halkalara D-Ring denilir ve bir D harfi şeklini yansıtır. Eğer çantadaki halka bir yuvarlak şeklindeyse onun sahte olduğundan emin olabilirsin.
  • Yeni ve etiketli ürünlere dikkat et! Louis Vuitton’lar mağazadan alınırken  üzerinde fiyat yazan bir etiket ile gelmez. Satın alınan ürünler müşterilerine orijinal kılıfları içerisinde minik kitapçıkları ve kartları ile teslim edilir.Eğer üzerinde ip veya jelatin olan, ya da numune deri olan bir çanta görürsen sahte olduğundan emin olabilirsin.
  • Kodu okumasını bil! Kodlar soğuk baskı şeklindedir ve her zaman ayrı bir parça halinde çantanın içerisinde bulunabilir. Bazı modellerde bu kod içindeki kumaşa basılıdır. Rakamlarının ve harflerinin anlamları vardır. Bunu aşağıdaki tabloda senin için detaylarıyla inceledik:

Louis Vuitton Orijinallik Kodlarının Örneği

Uygun fiyatlı Louis Vuitton ürünlerini Dolap’ta keşfetmek için hemen tıkla.

Şans Getirenlerle Hayatına Mucizeleri Davet Et

Ä°stanbul’da dünyaya gelen ilkokulu Prestij Koleji’nde okuduktan sonra Ä°ngiltere Egerton Rothesay School’da okuyan Can Aydoğmuş çocukluğunda yaşadığı bazı deneyimlerden sonra içsel bir yolculuğa çıktı ve Ä°ngiltere Almanya Fransa Hollanda Türkiye başta olmak üzere pek çok farklı üşkede kişisel gelişim eğitimleri aldı. Ä°ngiltere’de dört yıl insan psikolojisi beden bilinci ve bilinçaltına dizayn dekorasyon inşaat ve kurumsal hayat eğitimleri alan Aydoğmuş dünyanın en önemli hocalarıyla birlikte çalıştı. Bugünlerde ise Şans Getirenlerle oldukça ilgi görüyor.

11 yaşından beri kişisel gelişim yöntemlerine ilgi duyan Aydoğmuş, dünya çapındaki hocaların organizasyonlarını ve temsilciliklerini yaptı. Organizasyonel konstelasyon, kurumsal farkındalık, master regresyon, master hipnoterapi, NLP, bilinç altı uzmanlığı, lucid rüya, derin meditasyon eğitimleri, düşünce gücü, Vedik Astroloji ve daha birçok kişisel gelişim tekniği konusunda eğitim aldı.

Hürriyet.com.tr‘de haftada 3 gün köşe yazarlığı yapmış olan Aydoğmuş, artık Cnn Türk bünyesinde köşe yazarlığı yapmanın yanında kurumsal şirketlere seminerler vermekte, motivasyonel konuşmacı olarak davet edilmektedir.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bizi Dolap’la Can Aydoğmuş’un yollarını kesiştiren Şans Getirenler isimli özel tasarım kolyeleri oldu. Sevgili Aydoğmuş satışa çıkardığı Şans Getirenler ‘ini kendi kalemiyle Dolap takipçilerine anlattı.

Nedir bu Şans Getirenler?

Uzun yıllardır, krsitallerin, taşların etkilerini araştırıyorum. Vedik Astroloji ve numeroloji üstüne eğitim aldığım zamanlarda bazı taşların ve sembollerin insanları çok olumlu etkilerken, bazılarının da çok olumsuz yönde etkileyebileceğini gördüm.

Bütün seyahatlerimde gittiğim ülkelerden, John of God’un merkezinden ve Tayland’dan kendim için çeşitli kristaller, semboller ve takılar alıp getirdim. Birde baktım ki evim yüzlerce takı yapacak kadar malzeme ile dolmuş. Hayatın içinde hiç birşey nedensiz değildir.

Son dönemde bütünsel uygulama çalışmalarının yapıldığı merkezlerdeki bazı frekans cihazlarına giden arkadaşlarım, taktıkları bazı kristaller yada takılar ile bedenlerinin enerjisinin yüksek oranda arttığının görüldüğünden, onlara bazı takılarının çok iyi geldiğini anlattılar.

Yaklaşık 22 senedir, yani 11 yaşımdan bu yana bir çok enerji eğitimleri, inisiyasyonlar ve dünyanın en ünlü enerji üstadlarından, onların organizasyonlarına aracılıkta ettiğim için öğretiler aldım.

Tanıdığım bazı insanlar için enerjisini temizledikten sonra enerji yükleyip hediye ettiğim kristallerin ardından çok olumlu geri dönüşler geldi. Birçok arkadaşımın ‘Can, bu kristal bana ŞANS GETİRİYOR!’ dediğini duydukça mutlu oluyordum.

Son zamanda bütün evin, tamamen benim planımın ötesinde, aslında kendim için kullanmak üzere aldığım taş ve takılar ile dolduğunu gördüğüm zaman ‘Can bunların hepsi senin için olamaz, bunun bir sebebi olmalı’ dedim.

Ben Feng Shui’ye ve herşeyin bir akışta olduğuna inanıyorum. Ben de olanları astrolojik ve numerolojik olarak olumlu etkileyen takıları ve kristalleri, kullanabileceğiniz şekilde enerjisini temizleyip ve pozitif enerjiler yükleyerek sizler için hazırladım.

Genelinin taşları uğurlu bir sayı olan 108 tane taştan oluşuyor. Tabii bu 108 taşın dışında aralarda ve son bölümde bağlantı bölümleri de var.

Hazırladığım bu konsepteki takılara ŞANS GETİREN adını koydum.

Bir Şans Getiren’i aldığınız zaman, içinde BENİM KENDİ EL YAZIM İLE SİZE ÖZEL BİR NOT ile yollayacağım. Ve her bir Şans Getiren’i olduğu bölümde kendine özel hali ile anlatıyorum.

Şans Getiren’inizden almanız gereken hediyeyi aldıktan sonra onu ihtiyacının olduğunu hissettiğiniz bir dostunuza mutlaka verin. Eğer Şans Getiren’i kullanmayı bıraktığınızı görürseniz, bilin ki onu artık başkasına vermelisiniz. Böylelikle verdikçe alma ve akış kanunu işler. Enerji sirkilasyonu pozitif bir akışa girer.

Hepimizin bize dönem dönem şans getirdiğine inandığımız, takılarımız, taşlarımız veya eşyalarımız vardır. İşte Şans Getiren’ler tamamen sizler için bu alana uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Kişiye özel yazacağım notun içinde bu 108 taşı isterseniz takmanın ötesinde her gün üç kere 108 kere tekrarlayabileceğiniz bir olumlama cümlesi de olacak.

Eşzamanlılığa dikkat edin, takip edin ve farkındalığa yönelin…

Güç ve mucizeler sizinle olsun.

Peki Şans Getirenler nasıl kullanılacak?

Şans Getiren’lerin herbirisinin kendine özel bir enerjisi vardır. Size Şans Getiren’ler ile beraber yolladığım sihirli cümleyi her gün günde 3 kere 108 kere Şans Getiren ile beraber çekerek tekrar edin. Buna en az 2 ay olmak şartı ile istediğiniz kadar, güzellikleri yaşayana kadar hatta yaşadıktan sonrada devam edin.

Şans Getiren’i dolunay zamanı Ay ışığına bırakın, Yeni Ay zamanlarında bir yastığınızın altına koyun ve her hafta 1 kez güneş ışığında olacak şekilde toprağın üstünde en az 19 dakika bekletin. Şans Getiren’i toprağın üstünde güneş ışığında bekletmeniz ile beraber enerjisi tazelenecektir. Eğer evinizde bahçe ya da topraklı bir alan yoksa bir saksı dibine de koyabilirsiniz. Lakin ideal olanı güneş gören bir ağaç dibidir. Ağaca da bu sırada sarılır ve en az 19 dakika ağaca sarılı kalırsanız müthiş olur.

Dolunay’un ışığı onu yeni enerjilerle destekleyecektir.

Yeni Ay zamanında yastığınızın altına koymanız ile beraber sizinle uyumlanacaktır.

Özellikle Şans Getiren ile beraber, her gün rüya defterinize rüyalarınızı yazın.Rüyalarınızı ve hatta tüm hayallerinizi düzenli olarak yazın.Şu ana kadar ifade edemediğiniz tüm duygu ve düşüncelerinizi yazın.Şans Getiren ile beraber yazma süreci çok farklı bir deneyim yaratacaktır.

Şans Getiren aslında sizin gücünüzü kendiniz için kullanacağınız bir araç.

Şans Getirenler mümkün olduğu kadar teninize değmelidir. İsterseniz kolunuzada dolayabilirsiniz.

Yanlız önemli bir nokta eğer kolunuza takacak olursanız sol tarafa değil, sağ tarafa takın.

Boynunuza taktığınız zamanda başka takılar ile beraber değil, tek takı olarak kullanın. Enerjiyi çok karıştırmamak lazım.

Şans Getirenler Ne İçin Kullanılır?

Venüs Şans Getiren Kolyesi :

Ucunda ateş elementini temsil eden üçgen şeklindeki John of God kristali, benim bütün John of God’a gidenlere özellikle almalarını tavsiye ettiğim kolye ucudur. Onu Kristal kuvars taşları ve Beyaz Jade taşları ile birleştirdim. John of God  kristali çok özel bir enerji taşıdığı için onun gücünün artmasına destek sağlayacak kuvars kristalleri ve Beyaz Jade ile birleşmesi koruyucu, arındırıcı, dönüştürücü, yol açan, berraklaştıran ve Venüs’ün tüm güçlerini temsil eder.

Venüs zenginlik, dişil prensip, refah , şifa ve güzellik gibi konuları temsil eder. Astroloji haritanızdaki Venüs’ün etkisini yükseltmek için Beyaz saf kuvars kristali takmak iyidir. Bunun üstüne bir de John of God’un merkezinden gelen Kuvars kristali çok özel bir etki yaratacaktır. Bu kristaller ile ilgili yazdığım yazıları mutlaka okuyun. Çok daha iyi anlayacaksınız.

Kryon Ametist Şans Getiren Kolyesi:

Bu ametist kolyesini Kryon organizasyonunda, dünyaca ünlü enerji üstadlarından Jan Tober‘ın kendisinin enerji yüklediği bölümden aldım. Bu ametist malası da aynı şekilde Jan Tober tarafından elleri ile yapılmış ve enerji yüklenmiş bir kolye. Jan Tober tarafından yapılmış üç tane kolye mala almıştım. Bunlardan iki tanesini sizlerle paylaşıp bir tanesini kendime ayırmaya karar verdim. Bu ametist kolyesinin üstünde ‘Çok yüksek spiritüel koruma, kutsama, dönüşüm ve güzelllikler içerir. Korucu ve negatif enerjiyi pozitife çevirendir. ‘ şeklinde yazıyordu. Çok etkilendim ve uzun süre bana çok hizmet etti. Uzun zamandır kullanmadığım zaman anladım ki artık başkasına gitme vakti geldi. Enerjisini temizledim ve aldığım fiyattan sizlere veriyorum. Dilerim değerini bilecek birköşeye atmadan hep kullanacak birine gitsin…

İş hayatında başarı kolyesi:

İnci, Beyaz Jade, Kırmızı Mercan ve John of God kristalinden oluşan bu kolyeyi yaparken özellikle vedik astroloji haritasında Mars ve Ay’ın yan yana geldiğindeki gibi zaten çok özel bir yoga oluşturduğunu düşündüm. Bu yoga’ya yani Mala’ya “Moon Mangala Chandra Yoga” denir. Ve iş hayatında başarı anlamına gelir. Bu incileri Brezilya‘da organik, doğal inci satan bir mağazadan almıştım. İnci sırası halinde ve bileklik olarak aldığım bu incileri enerjisini temizledikten sonra Ay ışığında bekletip hazırladım. Bütün bu bileşenleri birleştirdikten sonra da enerjisel uygulamaları tamamamladım. Dilerim özellikle hayatında güce ve iş hayatında başarıya ihtiyacı olan birisine gider. İnci vedik astroloji haritasında kişinin birinci evini temsil ettiği için önemlidir.

Aşk ve Sevgili Çeken Şans Getiren:

Kalp şeklinde John of God kristali, sarı akik, beyaz Jade, rudraksha ve dragon blood jasper ‘dan oluşan bu kolyeyi hazırlarken vedik astroloji haritasında iyicil gezegenler olan Jüpiter, Venüs ve Merkür ‘ün birleşimini hissettim. Ucundaki kalp şeklindeki taş John of God’dan getirdiğim bir taş. Bunun ile ilgili ilginç bir hikaye var. Bir bayan benimle John of God’a gelmişti. Kendisinin 25 senedir ilişkisi yoktu. Ve bir gün kristal dükkanından bir sürü taş alıyor ve ellindeki torba ile yolda John of God ile karşılaşınca hemen ondan enerji yüklemesini istiyor. O da normalde böyle bir şeyi yol ortasında, merkezin dışında hiç yapmamasına rağmen elini içine sokuyor ve bu kalp şeklindeki kristalden çıkartıyor. Ä°lginç olan o bayan o kristali almamış ve daha önce hiç görmemiş. Türkiye’ye döndükten sonra nişanlandı ve sonra evlenip eşi ile dünya turuna gitti. Şükürler olsun ki o gün o kalp şeklindeki kristalden gidip almışım. Rudrakshalar çok özeldir ve onları da Bangkok’dan almıştım. Rudraksha özellikle Hindistan’da çok kullanılır ve manyetik alanı dengeleyerek enerji bedeni çok olumlu yönde etkilediği ve koruma yarattığından bahsedilir. Ben rudraksha taktığım zaman hep çok iyi hissederim. Açıkcası bu kolyeyi yaptıktan sonra o kadar sevdim ve enerjisini o kadar beğendim ki Dolap‘a koymamayı bile düşündüm. Ama artık sizlerle…

Dengeleyen, Anti-stress ve Topraklama:

Bu kolyeyi Kryon organizasyonunda Dünyaca ünlü enerji üstadlarından Jan Tober ‘ın kendisinin enerji yüklediği bölümden aldım. Bu toprak taşlarından olan mala aynı şekilde Jan Tober tarafından elleri ile yapılmış ve enerji yüklenmiş bir kolye. Jan Tober tarafından yapılmış üç tane kolye mala almıştım. Bunlardan iki tanesini sizlerle paylaşıp birtanesini kendime ayırmaya karar verdim. Kolyenin üstünde ‘Topraklayan, degeleyen, stressli durumlar için kullanılması önerilen ve arındıran’  şeklinde yazıyordu. Çok sevdim ve uzun süre bana çok hizmet etti. Uzun zamandır kullanmadığım zaman anladım ki artık başkasına gitme vakti geldi. Enerjisin temizledim ve aldığım fiyattan sizlere veriyorum. Dilerim değerini bilecek bir köşeye atmadan hep kullanacak birine gitsin…

Şans Getirenleri keşfetmek için hemen buraya tıkla. 

(215) 522-2086

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

Nasılsınız sevgili Dolap üyeleri?

20 Nisan saat  sabah 06:13 itibariyle Boğa burcu dönemine girmiş bulunuyoruz. Merkür retrosu, Koç’taki Yeniay, güçlü gezegenler arasındaki gergin açılar, bir tarafta içimizde yükselen enerji ve kontrol edilemeyen dürtülerimiz derken Koç dönemi baya hareketli geçti değil mi? Aksiyonu sevenler için epey doyurucu olsa da sanırım hepimizin biraz dinginleşmeye, sakinleşmeye ihtiyacımız var. Aynı doğanın döngüsü gibi bizim de haliyeti ruhiyemiz bu enerjilere göre değişiyor. Koç zamanı uyanan doğa, Boğa zamanında dinginleşmeye başlar. Ağaçlar yeşerir, çiçekler açar, doğadaki bitkiler ve hayvanlar karınlarını doyurmuş olmanın verdiği huzurla doğanın sakinliğine ve keyfine varır.

 

Koç’un hayat verdiği güç Boğa zamanında somutlaşır ve maddeleşir. Koç’un sabırsız ve dürtüsel enerjisi yerini Boğa’nın sabit, kararlı, güvenilir ve sağlam enerjisine bırakır. Boğa Koç gibi savaşmak, mücadele etmek, fethetmek, ateşini dağıtmak istemiyordur. Huzur, keyif, sabitlik, yemyeşil çimlerde geviş getirmek, toprağa dokunmak ve küçücük de olsa bir toprak parçasına sahip olmak istiyordur 🙂 Toprağı ile özel bir bağ geliştirmek, üzerine kendisi için sıcak bir yuva inşaa etmek, çiçeklerini koklamak, manzarasını seyretmek, leziz sofralar kurmak yaşadığını anlaması için çok önemlidir. Ama siz yine de sınırlarını fazla zorlamayın, savaşmak istemiyordur ama patladığı zaman da büyük patlar 🙂

İşte bu dönem doğanlarda bu enerjiyi içine çekmişlerdir. Hayatlarında dinginlik, huzur, sakinlik, keyif ve sahiplik ararlar. Sabırlı, dayanıklı, güvenilir, kararlı kişilerdir. Maddi ve manevi konfor altında olmak, rahatını bozmamak Boğa’lar için çok önemlidir. Boğa’nın toprak elementinde olması ayakların yere basmasını, gerçekçilik, pratiklik, maddiyatçılık, verimlilik gibi özellikleri getirirken, sabit niteliği güven ihtiyacı, koşulları sabitlenme ihtiyacı, inatçılık, sabır ve ketumluk gibi özellikleri getirir. Toprağın sabit hali maddi ve manevi konfor alanını, sahip olunan imkan ve koşulları bırakmak istemez 🙂 Elleri ile sıkı sıkı tutar, yerinden bir gıdım oynamaz. Dünyayı 5 duyusuyla hissetmelidir. Fiziksellik, maddesel dünyada var olmak, kaynaklarını geliştirmek, verimliliğini arttırmak önemlidir.

Yöneticisi Venüs’tür. Sanatsal yönü, duyularına olan düşkünlüğü, gurme özellikleri, keyfine ve arzularına düşkünlüğü, aşk ve cinselliğe önem vermesi Venüs’ten gelmektedir. Hayatı doyasına yaşamak, keyif almak ve güzel şeylere sahip olmak ister. Toprak ve Venüs tüm duyularını etkin hale getirmiştir. Güzel kokular, leziz yemekler, dokunmaktan hoşlandığı kumaşlar, kulağa hoş gelen müzikler, güzel ve sakinleştirici manzaralar ve güzel sanatlar Boğa’lar için diğer tüm burçlara göre daha önemlidir. Şıklık ve zarafet önemlidir. O yüzden bu dönem her birimiz kılık kıyafetimize daha önem veririz. Estetiğimize daha düşkün oluruz. Dişiliğimizi daha ortaya çıkartan kıyafetler tercih ederiz. Sağlam ve kaliteli markaların ürünlerini seçeriz. Tenimize dokunmasından keyif aldığımız ipek gömlekler, saten bluzler, yumuşak kumaşlı kaliteli pantolonlar bu ay en çok tercih edilenler arasında olacak. Koç’un savaşçı ve maceraperest giyim tarzından dişil ve zarif elbiselere geçiş yapıyoruz. Abartıdan uzak ama kalitesinden feragat etmeyen, daha doğa rengi tonlarında elbiseler, sade ama şık aksesuar ve takılar tercih edenler Boğa döneminin akışında kendini rahat ve huzurlu hissedecekler.

Boğa vücudumuzda boğaz bölgesini temsil eder. Venüs de güzelliği temsil ettiği için kişiye güzel ses verebildiği gibi, yemek yemek, güzel yemekler pişirmek, güzel sofralar kurmak adeta bir sanattır. Bu ay boğaz bölgemizin hassasiyetini korumak için yine tenimize dokunmasından keyif alacağımız ipek fularlar, akşam iş çıkışı yemeğe giderken omuzlarımızın üzerine alacağımız şallarımız zarafetimizi arttırarak kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olacaktır. Ayakkabı olarak da rahat ama zarif topuklu ayakkabılar aniden teklif edilen bir tadım organizasyonuna gitmek için kurtarıcımız olacaktır.

Neticede Boğa sabitlik, güven, dünyevi hazlar ve sahiplik arar. Sadece Boğa dönemi doğanları değil, her birimizin haritasına Boğa’ya düşen gezegenler ya da Boğa burcunun yönettiği evler dahilinde bizler de o konuyla alakalı bu arayışlarda ve yetkinliklerde oluruz. Potansiyellerin keyfine varırken, gölgelerine düşmemek de önemlidir. İnatçılık, maddiyata ve güvenliğe aşırı düşkünlük, hımbıllık, uyuşukluk, hareketsizlik, yemeye ve hazlara düşkünlük gibi konulara dikkat edip, hayatımıza esneklik getirmeye, paylaşmayı öğrenmeye ve değişime güven duymaya gayret edelim 🙂

Bu dönem 30 Nisan’da Akrep burcunda Dolunay ve 15 Mayıs’ta Boğa burcunda Yeniay yaşayacağız. Akrep ve Boğa aksı özellikle sahip olma ve zarafetle bırakabilme, biriktirme ya da paylaşma, koşulları koruma ya da risk alma, huzur ya da krizler, değişime direnç ya da dönüşümler, benim param ya da bizim paramız, parayı tutma ya da kaynakları eşit dağıtma gibi konuları tetikler ve bu zıt uçlar arasında gidip gelmeler yaşayarak dengeye gelmemize yardımcı olur. Yaşadıklarınıza bu farkındalıkla bakmanızı, nerelerde fazlaca sabit ve inatçı, nerelerde fazlaca kontrolcü ve manipülatif, nerelerde fazlaca hazza ve keyfe düşkünken, nerelerde kriz durumlarına takıntılı olduğunuza bakmakta fayda var.

15 Mayıs’ta devrimlerin gezegeni olarak adlandırılan Uranüs’ün de Boğa burcuna geçmesiyle önümüzdeki 7 yıl boyunca dünya olarak Boğa burcunun simgelediği konularda ciddi değişimler ve devrimler yaşayacağız. Ekonomi, para, bankacılık, vergi sistemi, tekstil, gıda, mimari, toprak konularında reform niteliğinde dönüşümler bekleniyor. O yüzden bu konularda ne kadar esnek olursak o kadar hayrımıza 🙂

Herkese keyifli bir Boğa dönemi diliyorum. Bereketin yüksek olduğu, keyifli ve huzurlu günlerimiz olsun. Bu vesileyle Toprak Ananın verdiği nimetlere şükranlarımla…

Boğa Burcu kadınlarına özel seçtiğimiz ürünleri keşfetmek için hemen tıkla.

Koç ve Yükselen Koç’lar:

Risk almaktan ve ani kararlardan kaçının…

Son aylardaki çalışmalarınızın maddesel kaynaklarını ne mutlu ki bu ay almaya başlıyorsunuz. Özellikle Nisan’ın son haftası aşktan ve paradan yana elinize çok güzel fırsatlar geçecek. Yeni arkadaşlar edinecek, eğer bekarsanız flörtif ortamlar yaşayacaksınız.  Kardeşlerinle ilgili güzel haberler alabilir, keyifli kısa seyahatler yapabilirsiniz. Bu ara zihinsel faaliyetleriniz iyice artmış durumda. Baharın gelmesiyle birlikte siz de kendinizi dışarılara atmış ve sürekli bir sosyal ortamların içinde bulunuyorsunuz. Ancak kendinizi desteklenmiyor ve hatta engelleniyor gibi hissetmeniz biraz zihinsel gerginlik yaratıyor. Özellikle Koç’un son dekanı (10-19 Nisan) doğanların bu ay gerginliklerini öfkeye dönüştürmemek için spor gibi yüksek enerjilerini boşaltabilecek faaliyetlere yönelmesi önemli. Ya da bir konuya odaklanarak tüm zihinsel enerjinizi bir şeyler öğrenmeye ve gelişime yönelterek vesvese enerjisinden kurtarabilirsiniz. Bu yüksek enerjiyi yıkım için değil, en güçlü dönüşümünüzde size güç ve cesaret vermesi için kullanın.

Bu ay ki Dolunay ve Yeniay, para ve öz değer evinizde gerçekleşecek. Parasal anlamda nerde fazlaca tutuyorsunuz, nerde umarsızca harcıyorsunuz, nerelerde risk alıyorsunuz, nerelerde huzurunuz kaçmasın diye stabil kalıyorsunuz, alma ve verme dengesi gibi konularda farkındalık kazandıracak konular gündeme gelecektir. Özellikle Uranüs’ün de Boğa’ya girmesiyle beraber önümüzdeki 7 yıl boyunca para kazanma yollarınızla ilgili çok sıra dışı konular gündeme gelebilir. 10 Mayıs’tan sonra ani kararlar almamaya, aşırı reaksiyonlar göstermemeye, konuşmadan önce 2 kere düşünmeye dikkat edin. Riskli ve ani hareketlerde bulunmayın. Gizli ilişkilere dikkat edin 🙂

Boğa ve Yükselen Boğa’lar:

Hayatınızın her alanıyla ilgili yepyeni hedefler belirliyorsunuz..

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Boğa’lar. Her doğum günümüzde yepyeni enerjilere başlıyoruz. Enerjimiz yükseliyor, kendimizi iyi hissediyor, yaşam enerjisini içimizde hissediyoruz. Umarım her birinizin hayallerinizin gerçekleştiği güzel bir yaş olur. 30 Nisan’daki Dolunay ile birlikte ilişkilerinize ve ilişkilerinize bakış açınızla ilgili bir yüzleşme ve farkındalıklar içerisinde olacaksınız. İlişkisi olmayanlar için yeni başlangıçlar olabilir. Bireysel ve profesyonel olarak yeni hedefler belirleyebilir, ilişkinizden, kendinizden, iş hayatınızdan neler beklediğinizle ilgili netleşmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle koşullarınızı ve konforunuzu sabit tutma gayretinizin biraz zorlandığı durumlar yaşanabilir. Esnemek, serbest bırakmak, değişime izin vermek bu dönem hayatınızdaki kılavuzlarınız olsun 🙂

Bu dönem ilham ve sezgiselliğiniz çok yükselmiş durumda. İçinizden gelen rehberin sesini dinleyin ve hayallerinize doğru yürümekten hiç çekinmeyin. İlişkileriniz karşılıklı empati ve derin bir anlayış çerçevesinde gelişiyor. 11 Mayıs’tan sonra doğanlar için de enerjilerinin ve motivasyonlarının yükseldiği, yeni başlangıçlar için cesurca adım atabildiği, içlerindeki gücü hissedebildiği ve dayanıklıklarının arttığı güzel bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Genel anlamda keyifli hissettiğiniz, şansınızın arttığı güzel bir dönemdesiniz. Ama aşırıya kaçıp harcamalarınızda ve ilişkilerinizde risk almayın. Tüketimi arttırmak yerine güzel bir detoks yapmak çok iyi gelecektir.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Cazibeniz ve çekiciliğiniz artıyor, tüm gözler üzerinizde…

Hayatınıza ve ilişkilerinize uyum, barış, sanat, güzellik ve huzurun geldiği bir dönemdesiniz. Çekiciliğinizin artması tüm gözleri üzerinize çevirecek. Eğer bekarsanız bu dönemin cazibesini kaçırmayın. Bir yandan da Mayıs’ın ilk haftası aldanmalara, gizli ilişkilere ya da yanılsamalara da dikkat edin. Zihinsel aktiviteleriniz de bu dönem çok yüksek. Bol bol sosyalleşiyor ve devamlı bir hareket halindesiniz. Ancak ihtiyaçlarınızı kısıtlanması, ya da iş hayatınızla ilgili ya da sigorta, vergi, miras gibi konularla ilgili yaşadığınız sıkıntılar zihninizde fazlaca vesveseye ve gerginliğe sebebiyet verebilir. Her ne kadar insan içinde, sosyal ortamlarda bulunsanız da kendini yalnız ve izole hissediyor olabilirsiniz. Ama endişe etmeyin, tüm problemleri tekrardan yapılandırabilmek için elinize fırsatlar geçecek. Yeter ki sabırlı ve sakin olun.

Özellikle 1-10 Mayıs arası doğanların kariyeriyle ilgili, hayattaki rolü ve beklentileriyle ilgili kafası karışık. Yolunuzu kaybetmiş gibi hissediyorsunuz. Ama aslında büyük bir dönüşüm içerisindesiniz. İçinizden gelen rehberin sesini duymaya çalışın. Belki de artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakma ve dönüştürme zamanı.

Bu ay ki Dolunay ve Yeniay özellikle bilinçaltı ve üzeri örtülü dürtülerinizi tetikleyecek. Hayatınızda nelere fazlaca tutunuyorsunuz, neleri bırakmakta zorlanıyorsunuz, ya da neleri sahiplenemiyor ve mücade ediyorsunuz gibi konuların gündeme geleceği ve üstü örtülü enerjilerin açığa çıkarak size yepyeni bir anlayış ve taze bir enerji getireceğini söyleyebilirim.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler:

Enerjinizin ve yaratıcılığınızın arttığı bir dönem. Ancak ilişkilere dikkat…

Enerjinizin ve yaratıcılığınızın arttığı bir dönemdesiniz. Sosyal etkinlikler, organizasyonlar derken ortamlarda boy göstereceksiniz. Hayatınıza yeni kişiler girebilir, çevreniz değişebilir. Bu ara işleriniz ve koşturmalarınız da çok arttı. Her şeyi kafanızda tutmaya çalışıyorsunuz ama zorlanıyorsunuz. Belki de biraz yazıp, çizmek, program dahilinde önceliklendirme yapmak sizi rahatlatır. Yoksa bu yoğunluğunuz dışarıdan gerginlik olarak algılanacak. Neyse ki bu dönem özellikle artan pozitif tutumunuz, özgüveniniz ve ışığınız tüm problemlerin üzerinden rahatlıkla gelmenize yardımcı 🙂

30 Nisan’daki Dolunayla birlikte yaratım enerjinizin ve başarınızı da arttığını göreceksiniz. Fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak rahatlayacaksınız.

Bir taraftan duygusallığınızın, sezgiselliğinizin arttığı ve hayallerinizi gerçekleştirebildiğiniz bir dönem, diğer taraftan da yaratıcılığınızı ve inancınızı ortaya koyduğunuz dönemlerdesiniz. Tüm enerjiler tarafından destekleniyorsunuz.

13-22 Haziran arası doğanlar ilişkilerinizde biraz gergin dönemdesiniz. Hırçınlaşmamaya ya da öfke ile davranmamaya dikkat edin. Bu aralar her şey gözünüze batıyor olabilir. Bir yandan da hayatınızı kontrol etme ihtiyacınız ve finansal kaygılarınızın artmış olması sizi geriyor. Olayların üzerine gitmeyip, bu dönem enerjinizi deşarj etmek için yaratıcı ve fiziksel aktiviteler bulmanız faydanıza olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan:

Ä°lişkileriniz hareketlenirken ego savaşlarına girmeyin…

Bu aralar seyahatler, projeler, tezler, yurt dışı faaliyetleri epey gündeminiz yoğun. Bu yoğunluk bir yandan sizi zihinsel olarak gerginleştirse de enerjisel olarak kendinizi iyi hissediyorsunuz. Para ve ilişkilerinizle ilgili de karşınıza güzel fırsatlar çıkmaya başlayacak. Flörtleşmek, sosyalleşmek, arzularınızın peşinden gitmek için güzel zamanlar.

30 Nisan’daki Dolunay ile birlikte 2 hafta boyunca biraz gerginliklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Sizi rahatsız eden, kızdıran durumlar kafanızı kurcalayacak. Bu durum belki kendi modunuzdan, ya da bir aile fertinden, ilişkinizden, dostunuzdan ya da iş yerindeki kişilerden kaynaklanmış gibi görünse de değişime olan direncinizi ve sabitliğinizi görmek için büyük bir fırsat. Ne kadar tutmaya çalışırsanız o kadar zorlanırsınız. Hayata olan güveninizle akışa teslim olun. Esnemek, dönüşmek, boyun eğmek bu dönem sizin için çok önemli. Çünkü Uranüs’ün de Boğa’ya girmesiyle birlikte önümüzdeki yıl bu konularda çok testleriniz olacak. Kariyerini ve toplumsal rolünüzle ilgili önemli dönüşümler içerisindesiniz.

Başak ve Yükselen Başaklar:

İçsel sakinlik, uyum ve doyuma ulaşıyorsunuz…

Hayattan keyif aldığınız ve kendinizi iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Üretkenliğiniz ve hedeflerinizi gerçekleştirme enerjiniz yüksek. Özellikle seyahatler, yurtdışı programları, yabancı kültürler, medya projeleri size çok iyi gelecek. Hayatınızda bu konularla ilgili ani gelişmeler olabilir. İçinizdeki denge dışınızdaki ilişkilerinize de yansıyacak. Pozitif tutumunuz, aklı başında adımlarınız hayatınızı olumlu yönlere götürüyor. Diğer insanların takdirini ve beğenisini kazanıyorsunuz. Zaten yapılandırmak, analiz etmek, sistem kurmak sizin işiniz.

30 Nisan’daki Dolunay’la birlikte de inanç ve düşünceleriniz arasında güzel bir harmoni yaratacak ve içsel uyum, sakinlik, ve doygunluk yaşayacaksınız.

İkili ilişkilerinizi toparlamak için biraz çaba sarf etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Biraz uyumsuz ya da yüzeysel davranışlarda bulunabilirsiniz. Yine de Güneş sizi desteklediği için önemli problemlere yol açmayacaktır. Zaten uzun zamandır ilişkilerinizle ilgili yaşadığınız hayal kırıklıkları, aldanmalar sizin özgüveninizi zedelemişti. Bu dönem bu konuyu tekrar masaya yatırıp acaba biraz fazla mı kontrolcülük, detaycılık, analiz yapıyorsunuz bi değerlendirmek lazım 🙂 Özellikle karşı tarafın açısından değerlendirmek, empati yapmak için güzel bir dönem. 13 Eylül’den sonra doğanlar Mayıs ortası itibariyle içsel gücünüzün, dayanıklılığınızın ve cinsel çekiciliğinizin yüksek olduğu bir döneme giriyorsunuz.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

10 Mayıs’a kadar aşk, huzur, keyif sizden yana. Sonrası ilişkilere dikkat…

Hayatın keyfini çıkartacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da ilişkinizde romantizm yaşamak için ideal bir dönem. Bu dönem biraz negatif ve gerçek dışı düşünceler içerisinde olup kendinizi yıpratıyor olabilirsiniz. Olayları yanlış değerlendiriyor ya da yargılıyor olmanız özellikle ilişkinizde gerginliklere yaratabilir. Düşüncelerinizi gözden geçirmekte ve zihninizi biraz sakinleştirmekte fayda var. 30 Nisan’daki Dolunay’la birlikte hayatınıza özellikle finansal konularla ilgili taze bir enerji getirecektir. Nerelerde harcıyorsunuz, aşırıya kaçıyorsunuz, risk alıyorsunuz ya da alamıyorsunuz, alma-verme dengesi üzerine güzel farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu dönem aileniz ya da evinizle ilgili koşturmacalarınız olacak. Nisan’ın son haftası yüksek bir enerjiyle uzun zamandır yapmak istediğiniz önemli bir şeyi yapabilirsiniz. Bu enerjiyi mobilyalarınızı değiştirmek, evinizin tadilatını yaptırmak gibi güç ve enerji tüketen faaliyetlerde kullanmanızı tavsiye ederim. Ama bir yandan da evde gerçekleşecek kazalara dikkat edin. Özellikle 13 Ekim ve sonrası doğanlar zorlu bir süreçten geçiyorlar. Hayat her anlamda sanki dayanıklılığınızı test ediyor gibi davranıyor. Çok büyük bir dönüşüm içerisindesiniz. Bu süreçte direnmeyip esnek olursanız, süreç bittikten sonra hayatınızda yapmış olduğunuz gelişmelere inanamayacaksınız 🙂

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Dolunayın gergin enerjisini büyük dönüşümler için kullanabilirsiniz…

Güneş tam karşıt burcunuzdan geçiyor. Ben-biz dengesi, ilişkiler arasındaki denge derken karşınıza sizi zorlayacak kişiler çıkabilir. Olayları kişisel baz da değerlendirmek yerine, gerginliklerin içsel sebeplerine bakmanız hayatınızda önemli sıçrayışlar yaşatacaktır. Bir yandan Uranüs’ün de burcunuza girmesiyle beraber önümüzdeki 7 yıl boyunca hayatınızda yepyeni değişiklikler, sıçrayışlar olacaktır. Şimdiden bu dönüşümlere hazırlıklı olun. 30 Nisan’daki Dolunay 9 derece Akrep burcunda oluyor. Özellikle hayatınızın ana dinamikleri olan işiniz, aileniz, ilişkiniz ve kendi isteklerinizin çatışması ve farklı yönlere doğru ilerlemek istemeleri sizi biraz gerecektir. Ama bir yandan bu enerjiler çok büyük potansiyeller taşırlar. Aynı bir ok’un ne kadar sıkı gerilirse o kadar ileri gittiği gibi bu gergin enerjileri büyük sıçrayışlar için kullanmakta fayda var. Özellikle ilişkileriniz üzerinden testleriniz gelecektir. Kontrol etmeyi bırakın bakalım, hayat sizi nerelere götürecek. Neyse ki zihinsel olarak sabrınız, dayanıklılığınız, kardeşlerinizden alacağınız destek size çok yardımcı olacak. Bir yandan da 2-11 Kasım arası doğanlar için sezgiselliğinizin ve ilhamlarınızın arttığı, merhametinizin ve aşkınızın yükseldiği, 12 Kasım sonrası doğanlar için de hayatınızın en etkili dönemlerinde olduğunuzu söyleyebilirim. Kendinizi ve başkalarını dönüştürmek için güçlü bir dönemdesiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Hayatınızda heyecan verici gelişmeler olacak…

Bu ay günlük koşturmalarınız çoğalıyor. İşlerinizi toparlamak, sağlığınız için detox programı uygulamak enerjinizi yükseltecektir. Özellikle sosyal ve ikili ilişkilerinizde aktif ve arzularınızın peşinden gideceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinizi iyi ifade ediyor, sanatsal ve yaratıcı yönlerinizi devreye sokuyorsunuz. Uranüs’ün de Boğa’ya girmesiyle beraber çalışma ortamınızla ilgili beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olun. Parasal anlamda hayatınızı tekrardan yapılandırırken, 15 Mayıs’tan sonra artan enerjinizle daha aktif bir hareket içinde olacaksınız. Yaratıcı yönünüzü ortaya koymak, yeni hobiler edinmek ya da yeni anlaşmalar yapmak için ideal bir zamandasınız. Bazen yönünüzü kaybetmiş gibi hissetseniz de değişimlere uyum sağlayan, maceraperest yapınız yaşanan durumların karşısında su gibi akmanıza yardımcı oluyor. Yönetici gezegeniniz Jupiter’in Retro hareketinde olması inançlarınızı tekrardan gözden geçirmenize özellikle ikili ilişkilerinizde yeniden değerlendirme yapmanıza destek veriyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Üretkenliğiniz ve yaşam enerjiniz yükseliyor. Kemiklere dikkat…

Kendi sorumluluğunuzu aldığınız bu dönemde özellikle kendiniz için hareket halindesiniz. Evinizle ilgili koşturmalarınız var. Önemli kararlar almadan önce güvendiğiniz kişilerin fikirlerini almayı unutmayın. Zihniniz bu kadar yoğunken en az bir kaç kişinin fikrini almak sizin hayrınıza olacaktır. Bir yandan hayatın keyfini dolu dolu yaşadığınız, üretkenliğinizin ve kendinize olan güveninizin arttığı bir ay olacak. Enerjiniz yükseliyor, dengeniz ve içsel çoşkunluğunuz artıyor. Uranüs’ün Boğa’ya girmesiyle beraber aşk hayatınızda ani gelişmeler olabilir. Hayatınızın aşkı ile karşılaşabilir ya da yaratım enerjinizin çok yükseldiğini fark edebilirsiniz. Eğer çocuk istiyorsanız hamile kalma potansiyeliniz de yüksek. Bazen enerji yüksekliği eğer olumlu yönlere yönlendirilemiyorsa gerginlik yaratabilir. Siz siz olun bu ay sportif faaliyetlerinizi ihmal etmeyin. Çalışma ortamınızın güzelleşeceği bir döneme giriyorsunuz. Özellikle kız arkadaşlarınızla birbirinizi destekleyecek ve ortak projelerde, organizasyonlarda bulunacaksınız. Bu ay Oğlak burcunda olacak güçlü bir enerji ile hedefleriniz doğrultusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Kemik ve kaslarınıza dikkat edin, bedeninizi güçlendirmeyi ihmal etmeyin.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Eviniz ve kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlara adım atıyorsunuz…

Yaratıcı fikirlerinizin ve zihinsel etkinliklerinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Hafta sonu seyahatleriniz, sosyal ortamlarda etkinlikleriniz çoğalabilir. Bir yandan da evinizle ilgili güzelleştirmeler ve değişiklikler yapıyorsunuz. Uranüs’ün Boğa’ya girmesiyle beraber ev hayatınızda ciddi değişimler sizi bekliyor olacak. Önümüzdeki 7 yıl boyunca aile, yuva, ev, kariyer konularında önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Tabi bu biraz hayatınızın geri kalan yanlarını da etkileyecek. Kariyeriniz, kendiniz ve ilişkiniz hepsi bir arada değişecek. O yüzden tüm değişimlere mümkün olduğunca esnek olmak çok önemli. 30 Nisan’daki Dolunay sizin için gergin açılar getirse de unutmayın bu gergin açılar hayatımızdaki önemli sıçrayışları yapmak için çok önemlidir. Bir ok’un ne kadar gerilirse o kadar uzağa gidebildiğini unutmadan üzerinizdeki bu gergin enerjileri pozitif ilerlemeler için fırsata çevirmeniz hayatınıza büyük potansiyeller katacaktır. 16 Mayıs sonrası enerjiniz yükseliyor ve eviniz ya da kariyerinizle ilgili yepyeni başlangıçlara adım atıyorsunuz.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Yükselen enerjiniz ve yaratıcılığınızla hayattan aldığınız keyif artıyor…

Bu ay biraz konfor alanınızdan çıkıyorsunuz. Özellikle aileniz ve ikili ilişkilerinizi toparlamak için biraz efor sarf etmeniz gerekiyor. Bir yandan eviniz ve işinizle ilgili değişim arzuları içerisindesiniz. 30 Nisan’daki Dolunayla beraber özellikle kardeşlerinizin, yakın akrabalarınız ve çevrenizle ilgili iletişiminiz ve ilişkinizle ilgili farkındalıklar yaşayabilir, yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Ne kadar değişken ve akışta biri olsanız da bazen sizin de bu noktalarda inatçılığınız ve sabitliğiniz olabiliyor. Esnemek zor geliyor. Ama Uranüs’ün de Boğa’ya geçmesiyle bu konularda beklenmedik gelişmeler olacağı için esneyemediğiniz noktaları fark etmenizde ve elinizden geldiğince ipleri gevşetmekte fayda var. Uranüs’ün de sizi desteklemesiyle bu alada ciddi yol katedeceksiniz. Kendinize olan güveniniz artacak ve çok daha rahat, özgür ifade edebileceksiniz. Yaratıcı düşünme ve ifade şeklinizin arttığı, yeni yöntemler bulduğunuz bir dönemdesiniz. Çevrenizi tatmin etme çabanız sizi yorsa da yaptığınız proje ve girişimlerin sosyal çevreniz tarafında destekleniyor ve beğeniliyor olması kendinizi iyi hissetmenize sebep oluyor. Özellikle 10 Mart’tan sonra doğanlar için kendilerini çok güçlü ve şanslı hissettikleri bir dönem. Keyfini çıkartın.

Herkese bereketli bir Boğa dönemi dilerim. Toprak Ana’nın bereketi üzerinize olsun.

Sevgiler

Özge Özek

Astro-Coach

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro Coach

Dolap ve Geleceğe Işık Tut’tan ‘Minik Ayaklar’ Projesi

Geleceğe Işık Tut ve Dolap bu kez minikler için güçlerini birleştiriyor! Bugünün küçükleri yarının büyükleri mottosunu da arkamıza alıp 23 Nisan’da çocuklarımızı mutlu etmek için yola çıktık. Ä°htiyaç sahibi binlerce öğrenciye kabandan kırtasiyeye kadar pek çok şey ulaştıran Geleceğe Işık Tut projesi Çiğdem Kaplan ve Ezgi Dilan Yüksel tarafından yönetiliyor. Kendi imkanlarıyla projeler yürüten Kaplan ve Yüksel sosyal medya sayesinde bugün binlerce kişiye ulaşıyorlar. ( Geleceğe Işık Tut instagram hesabını takip etmek için hemen 7402885670. )

Geleceğe Işık Tut ve Dolap ‘ Minik Ayaklar’ projesi nedir ? 

Bu projeyle amacımız Van Topaktaş Ä°lkokulu’nda geleceklerini inşaa ederek yarınlara sağlam adımlarla basmak isteyen 150 öğrencimize spor ayakkabı ulaştırıyoruz ve bu yolda siz Dolap kullanıcılarından destek alıyoruz.

Amaç: Van Topaktaş Ä°lkokulu ‘ndaki 77 kız 73 erkek öğrencimize spor ayakkabı almak.
Bağış için destek verebileceğin tarihler: 20 – 21 Nisan

Bağışa Nasıl Katkıda bulunabilirsin?

20- 21 Nisan tarihleri arasında Dolap Keşfet sayfasında  projeye özel çıkacak banner ‘da ( görselde) yer alan ürünler arasından alışveriş yaparak sen de 150 öğrenciye spor ayakkabı almamıza katkıda bulunabilirsin.

Unutma birlikte daha güçlüyüz!

 

Küçük Değişimler Büyük Dönüşümlere Olanak Sağlar

Psikolog Elif Ersoy bugün eğitimini aldığı dalda başarıyla ilerliyor. Psikologluk Aile Danışmanlığı ve Yazarlık yapan Elif bunun yanı sıra Çocuk – Ergen ve Yetişkin terapileriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Tüketimin hızla arttığı dünyada küçük yaşlardan itibaren  tasarruf bilincinin oturtulması da gelecek nesiller için büyük önem taşıyor. Sevgili Elif kaleme aldığı `Küçük Değişimler Büyük Dönüşümlere Olanak Sağlar`  yazısında ebeveynlerin tüketim alışkanlıklarının çocukları ne yönde etkilediğini anlattı. İşte detaylar…

 

`Küçük Değişimler Büyük Dönüşümlere Olanak Sağlar`

Son yıllarda iletişim teknolojileri alanında yapılan değişimler, global dünyanın bir parçası olma gerekleri ve çeşitli dijital revizyonlar bireylerin beraberinde toplumların ‘’İnternet Alışverişi Davranışı’’nı güncellemesine yardımcı olmuştur. Kaotik dünyanın kaygılı bireyleri olan bizler, yoğun iş temposu ve zaman kısıtlılığı nedeni ile özellikle son zamanlarda ‘’Kolay Alış-Veriş’’ kavramını literatürümüze eklemiş bulunmaktayız. Peki kolay alış-veriş bizler için  ne anlama gelir? Kolay alış-veriş bizlerin daha çok seçenek ile hızlı, güvenli ve rahat alış-veriş yapabilme halidir. Özellikle son zamanlarda bu hususta hizmet veren pek çok site , online satış platformu kurulmuştur ve zaman içersinde hızla yükselen bir grafik çizmiştir. Tüketicilerin internet üzerinden alış-veriş yapma veya yapmama tercihleri altında yatan psikolojik ve bilişsel nedenler firmaların daha yetkin, yeterli ve profesyonel hizmet vermesine olanak sağlamış aynı zamanda bu alanda hizmet veren satış veya geri dönüşüm odaklı sitelerin stratejilerini revize etmelerini sağlamıştır. Tüm bu gelişmeler yaşanırken özellikle son zamanlarda ikinci el kullanımına olan talepte de artış gözlenmiştir. ‘’ İkinci El Eşya ‘’  kullanılmış eşyaların kullanıcıdan sonra kullanımının devam etmesi durumudur. Bu olgu hayatımıza yeni girmese de şimdilerde oldukça yaygındır. Peki bu kadar yayılmasının nedenleri nelerdir? Bu anlamda pek çok neden saymak mümkün. Vergilerin artması, maaşlara olan zam oranlarında ki azalma, lüks tüketimin artması, düşük bütçe ile kaliteye kolay erişim, doğru bütçe planlaması;  ikinci el eşyaya olan arz-talep grafiğinin çizilmesine yardımcı olmuştur.İkinci el eşya kullanımı İngiltere , Kanada gibi ülkelerde ‘’Çekinilerek ‘’değil ‘’İftiharla’’ bahsedilen bir konudur. Bu tutum;  artan online alış-veriş durumunun daha işlevsel ve geri dönüşüme katkı sağlayan bir hal almasını sağlamıştır. Önceki dönemlerde ikinci el eşyaları daha çok ‘’ Antika’’ mağazalarında bulabiliyorduk ancak şimdilerde tüm ikinci el eşyalara erişim internet aracılığı ile  oldukça kolay. Tüketici penceresinden baktığımızda durum bu şekildedir. Bir de ürünlerini internet ortamında satmak isteyen dolabını, evini ferahlatmak isteyen, kullanmadığı veya daha az kullandığı eşyalarını elden çıkararak bir bütçe oluşturmak isteyen ikinci modül tüketici dediğimiz bir kesim vardır. Birinci modül tüketici ve ikinci modül tüketici kollektif bir prensip ile işbirliği içindedir. Gelişen ekonomi al-ver dengesini yüksek oranda etkilemiştir. Şimdilerde önemli olan bir diğer nokta ise küçük yaşta bu bilincin nasıl oluşturulacağıdır. Bilindiği üzre çocuklar Anne-Babalarını roll-model alır ve aynalar. Bu anlamda anne ve babaların alış-veriş tutumları, ikinci el eşyaya olan bakışı, bütçe programlaması ve ileriye dönük işlevsel planlamaları çocukların ‘Alış-Veriş’ bilinci oluşturmalarına yardımcı olacaktır. Bu durum çocukların psikolojisine de olumlu yatırımlar yapmaktadır. Çocuk kullandığı eşyalarını bir müddet sonra başkası ile paylaşmayı öğrenecektir. Bu da onun erken yetişkinlik evresinde daha bilinçli, paylaşımcı ve nitelikli bir birey olmasına olanak sağlayacaktır. Bununla beraber hem 1. Modül tüketici ihtiyacı olan ürüne daha hızlı ve daha az bütçe ile sahip olacak hemde 2. Modül tüketici daha az kullandığı ürünü ihtiyacı olan başka bir ürün ile değiştirip dolabını ‘’daha çok’’ kullanılabilir hale getirecektir. Lütfen unutmayalım, küçük değişimler büyük dönüşümlere olanak sağlar! Hadi sıra sende..

Sevgili Elif stiliyle de büyük beğeni topluyor. Çalışırken hem şık hem trend görünmenin sırrını çözen Elif Ersoy’un dolabını keşfetmek için hemen tıkla.

 

Bu Yaz Ziyaret Etmeniz Gereken Rotalar

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olan Gülşen Güler Uyan şu sıralar dünyanın farklı rotalarını keşfetmekle meşgul. Lviv’den Kenya’ya Kenya’dan Meksika’ya kadar harita üzerindeki bütün renkli yerleri ziyaret eden ve her seyatinden en ilginç detayları instagram hesabıyla birlikte /kirmizivalizyollarda.com/ adresinden paylaşan Gülşen mutlaka ziyaret etmemiz gereken dört farklı rotayı bizim için kısa kısa kaleme aldı.

Bir yerden alınan haz kişiden kişiye değişse de, bazı ülkelere ve şehirlere doğru zamanda gitmek oradan alınacak zevki birkaç kat arttıracaktır. İşte size bu yaz mutlaka gitmeniz, doyasıya eğlenmeniz için gitmeniz gereken 4 yer;

*MEKSİKA/ YUCATAN YARIMADASI: Hem Karayipler’deki şahane plajların tadını çıkarabileceğiniz, hem de Dünya’nın en eski uygarlıklarından sayılan Maya Uygarlığı’na ait çok fazla eser görebileceğiniz, tüm bunları yaparken de çok uygun fiyatlara enfes Meksika yemekleri yiyebileceğiniz çok yönlü bir tatil destinasyonu. Genellikle mayıs- haziran ayları çok ideal zamanları olsa da, aslında yılın tüm zamanlarında zevkle ziyaret edilebilecek bir bölge. Playa Del Carmen, Akumal, Cancun, Isla Mujeres, Tulum bembeyaz kumların, turkuaz suların tadını çıkarabileceğiniz başlıca yerlerinden. Dünya’da “cenote” olarak adlandırılan yüzülebilir sulara sahip yeraltı mağaraları da Meksika’nın Yucatan Bölgesi’ni en meşhur kılan özelliklerden. Bu yaz bir mağaranın serin sularında yüzme fikri size de cazip gelmedi mi?

*KÜBA: Küba da hangi mevsimde giderseniz gidin sizi üzmeyecek ülkelerden, ama yine de sıcak bir vakitte Küba’ya yapacağınız ziyaret özellikle Varadero olarak adlandırılan sahil kasabasında pudra şekeri kumları ve masmavi suları doyasıya değerlendirebilmeniz açısından çok daha zevkli olacaktır. Küba çok farklı atmosferi bir potada sentezleyebilen ender ülkelerden, Havana sokaklarında dolaşırken çok eskilerde kalmış bir şehrin bir yandan yenilenmeye başlamasını, ama aynı zamanda da günümüzden yıllarca geriden gelişini aynı anda görebilirsiniz. Rengarenk klasik arabaların, balkonlarında çamaşır kurutulan renkli binaların, dar sokakların, keşmekeşin olduğu bir şehri sıcak bir havada gezmek inanın alacağınız zevki fazlasıyla arttıracaktır.

*AFRİKA’DA SAFARİ ROTASI: Özellikle ülkemizde yazın temposunu azalttığı ağustos ayı için değerlendirebileceğiniz en iyi rotalardan biri de şüphesiz vahşi yaşamda “Büyük Göç”ün başladığı Afrika rotası. Bu mevsimde özellikle Tanzanya ve Kenya’da bulunan devasa milli parklarda hummalı bir göç yaşanıyor, her yıl onlarca vahşi hayvan bu dönemlerde Serengeti Milli Parkı’ndan Kenya’daki Masai Mara Milli Parkı’na göç ediyor. Yıllarca belgesellerde izlediğiniz bu mucizevi olayı deneyimlemenin ne kadar şahane olacağına inanamayacaksınız. Afrika rotasını yaparken Dünya’nın tek parça halinde kesintisiz akan en yüksek şelalerinden olan Viktorya Şelaleri’nin anavatanı Zambia ve Zimbabwe’ye de uğramalı, şelalenin kurak mevsimi olduğu için şelale yataklarında yer alan doğal havuzlarda yüzme şansını kaçırmamalısınız. 120 metre yükseklikteki bir şelalenin tepesinde yer alan doğal sonsuzluk havuzunda yüzme fikri size ürkütücü mü geldi? Lütfen ona bir şans verin.

*LVIV: Son tavsiyem de Euro ve Dolar kurlarının son zamanlardaki önlenemez yükselişine bir alternatif olarak bize göre hâlâ oldukça ucuz olan bir ülkeden, Ukrayna’dan. Lviv uygun uçak biletlerinin kolayca bulunabildiği, damak çatlatan lezzette çok fazla konsept restorana sahip sanki Avrupa’nın göbeğinde bir şehri geziyormuşsunuz hissi verebilen, hem de bunları çok uygun fiyatlarla bizlere sunan ender yerlerden. Oldukça küçük bir şehir olmasına rağmen, 2-3 gün içinde ülkenin yerlisi gibi takılabilecek kıvama gelebilmenize rağmen, elinizi cebinize attığınızda cep yakmayan fiyatlarına rağmen bu ülkeye kışın gitmek istemezsiniz. Benim önerim yaz aylarında gidip, sokaklarında kaybolmak, ve ne harcağınıza bir an bile takılmamak. Bize göre hâlâ oldukça ucuzken bu yaz siz de Lviv’e bir şans verin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gülşen’in dünyanın dört bir tarafından getirdiği ve şimdi yeni sahiplerini aradığı kıyafetlerini keşfetmek için hemen tıkla.

KOÇ BURCU STİL ÖNERİLERİ & AYLIK BURÇ YORUMLARI

Astro-Coack Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

 

Merhaba Sevgili Dolap üyeleri 🙂

Yoğun Balık döneminden sonra nasılsınız? Özellikle 17 Mart’ta Balık’taki Yeniay’ın da etkisiyle umarım artık size hizmet etmeyen fazlalıklarınızdan arınmış ya da arınmak için harekete geçmişsinizdir. Tam da bu enerji ile 20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçti ve bahar dönemi başladı 🙂 Koç burcu baharın, başlangıçların temsilcisidir. Zodyak’ın ilk burcudur. Yeni döngünün başlangıcıdır. Zaten içinizdeki kıpırtılanmaları da hissetmeye başlamışsınızdır. Var mı aranızda Koç’lar? 🙂 Hadi bakalım bekliyoruz bu ay cesur atılımlarınızı.

 

 

Koç burcu astrolojide Ateş elementini ve öncülüğü ifade eder. Ateş cesareti, özgüveni, atılımı, girişimciliği, enerjiyi, gözüpekliği, Öncülük ise bir şeyleri başlatabilme insiyatifini temsil eder. Uzun kış döneminden ardından döngüsünü tamamlayan enerjiler, güneşin yakmaya ve ısıtmaya başlayan bahar enerjisi ile yeniden başlamaya hazırdır. Bizim de içimizdeki ateş yükselir ve kendimizi ortalara atmak, hayatı ve kendimizi kutlamak, hoplayıp zıplamak, daha önce gidilmemiş yerleri fethetmek, yeni başlangıçlar yapmak isteriz. Zodyak’ın ilk burcu yani bebeğidir Koç. Henüz yeni doğmuş bebek edasında sesini duyurmak için gür sesiyle bağırır, çığırır. Etrafındakilerin ne düşüneceği pek umrunda değildir. Kendisiyle ve hayatta kalma güdüsüyle ilgilidir. Direkttir, nettir, cesurdur, sabırsızdır, beklemeye tahammülü yoktur. Hemen olsun, şimdi olsun ister. Olmadığı zaman da elini masaya vurur ve ya hesap sorar, ya da kalkar yeni maceralara yol alır. Hareketleri dürtüsel ve bireysel, tepkileri dik başlıdır. Direkt kafadan dalmaya meyillidir 🙂

Vücudumuzun baş bölgesini ve beyin motor gücünü temsil ettiği için bu dönem baş bölgemize hassasiyet göstermeliyiz. Zihinsel faaliyetlerimize gereken ilgiyi göstermezsek baş ağrılarının artacağının bilinciyle başınıza ve zihinsel yaratıcılığa özen gösterin. İçgüdüsel olarak baş bölgemizi daha gösterişli hale getirecek ve koruyacak aksesuarlar, güneş gözlükleri, küpeler bu ay vazgeçilmezlerimiz olacak.

Yöneticisi savaş gezegeni Mars’tır. Devamlı hareket halinde ve yenilikler peşinde olmak ister. Mücadeleden, rekabetten, kaotik ortamlardan keyif alır. Tasasızdır, boş teorilere kafa yorup, gereksiz duygusallıklarla vakit kaybetmeyi sevmez. Pozitif kullanımında öncülük eden, yol açan, enerjik, istediğini elde eden bir lider, negatif kullanımında dürtüselliğine hakim olamayan, etrafını ateşe veren, sabırsız ve saldırgan tutumlar görülebilir.

Baharın ilk dürtüsüyle sert ve soğuk topraktan yeşerecek çiçeklerin hayatı canlandırması gibi bizler de bu dönemde canlı ve renkli tonlarla yeniden canlanıyoruz. Mars’ın rekabetçi enerjisi ile yeni fetihlerde bulunacağımız için dikkat çeken renkte elbiseler, savaşcı ruhumuzu ifade eden deri ceketler, rahat jeanler, spor taytlar ile ben de varım ve burdayım diyebiliriz. Baharın getirdiği enerji ve cesaretle kendinizi en olduğunuz halinizle ortaya koymaktan, öne çıkmaktan, cüretkar olmaktan çekinmeyin.

Koç dönemine Balık burcundaki Yeniay enerjisi ile giriyoruz. Her yeniay yeni başlangıçlar getirir. Ancak bu yeniay’a eşlik eden enerjiler içsel gücümüze ulaşmak için dışarıda yıkıcı eylemlerde değil, içselliğimizde şefkat ve merhametle yol almamıza işaret ediyor. Geçmiş yaralarımızın tekrardan gündeme gelebileceği ve iyileştirmek için güzel fırsatlar yaratabileceğimiz bu dönemde sabit kalmaya değil, bol bol esnemeye gayret edin. Neyi sabit tutmaya çalışırsanız (işiniz, egonuz, maddi manevi imkanlarınız, fikirleriniz, düşünceleriniz, vs) sınavınız da oradan gelecektir. Artık size hizmet etmeyen sabitlerinizi zerafetle bırakabilmek bu hayattaki en büyük erdemlerden biridir. Ve Koç döneminin cesareti ve öncülüğü hepimize bu konuda yardımcı olacaktır 🙂 Başlamaktan korkmayın.

23 Mart – 15 Nisan arası Merkür Retro’da olacak. Artık hepinizin de bildiği gibi Merkür retrosu yeni başlangıçları, imzaları, kararları sevmez. İletişim kazaları, elektronik aletlerde bozulmalar, teknik aksaklılar yaşatabilir. Bu dönemin en faydalı kullanımı yarım kalmış işlerin tamamlanması, eksiklerin giderilmesi ve içe dönmektir. Yazlık-kışlık değişimi için çok idealdir. Geriye dönük düzenlemeler yapmak için aslında hayatın bize sunduğu bir fırsattır. O yüzden bu dönemde sitede ekli olan ürünlerini tekrar düzenleyenler, yeniden yapılandıranlar Merkür retro’nun faydasını görecektir. Herkese eğlenceli ve bol hareketli bir ay dilerim. Sevgilerimle

Koç veya Yükselen Koç’lar:

Tüm gözler üzerinizde. Hayatınızı yeniden yapılandırıyorsunuz.

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Koç’lar. Pek de alışkın olmadığınız, ruhunuzu daraltan kapalı ve sıkıcı ortamlardan çok şükür kurtuluyorsunuz. Kariyerinizi yapılandırdığınız bu dönemlerde bu ay da fazlaca çalışacak olmanız biraz sinirlerinizi bozabilir. Son bi gayret diyip bu enerjiyi yıkıcı değil de akıllıca kullanmanızı tavsiye ederim. Zira otorite konumundaki üst yönetimlerle çatışmanız sizi finansal ve zihinsel olarak etkileyecektir. Biliyorum vaad ettiklerini vermediler, ya da üzerinize fazlaca geliyorlar. Ama sabırsızlığınız ve dürtüselliğinizin sizi yoldan çıkartmasına izin vermezseniz Nisan başında yüksek bir konsantrasyon ile kariyer hedefleriniz için akıllıca adımlar atabilirsiniz.

23 Mart- 15 Nisan arasında ki Merkür retrosu Koç burcunda oluyor. Hali hazırda dışarı akmayı dört gözle bekleyen enerjiniz bir süre daha baskılanacak gibi dursa da kendinizi tekrardan yapılandırmak, bedensel ve ruhsal sağlığınızla ilgilenmek, hayattan beklentinizi ve amaçlarınızı yapılandırmak için çok güzel fırsatlar sunacak. Hayatınızı dönüştüreceğiniz bu dönemde tüm gözler üzerinizde. Nisan başı itibariyle finansal olarak rahatlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Sanatsal zevklerinizi ve becerilerinizi paraya dönüştürebileceksiniz. 16 Nisan’da Koç’ta gerçekleşecek Yeniayla birlikte finansal durumunuzla ilgili ani gelişmeler size bekliyor. Bunun hevesiyle aşırı savurgan ve müsrif tutumlarınıza dikkat edin.

Boğa veya Yükselen Boğa’lar:

Çekiciliğinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz.

Sosyal ortamlardı, arkadaş çevresiydi, davetlerdi, finansal ihtiyaçlardı derken epey yoruldunuz. Hayatınıza yeni insanlar girdi, ya da bazıları çıktı. İdealleriniz üzerinde epeyce düşündünüz. Bu dönem biraz içe yönelmek ve hayatınızı sil baştan gözden geçirmek isteyeceksiniz. Her bahar öncesi toprağın yeni ekim için eşelenmesi gerektiği gibi siz de büyük başlangıçlar öncesi kendi iç dünyanızı biraz eşeleme ve havalandırma ihtiyacındasınız. Fiziksel olarak kendinizi güçlü hissetseniz de ruhsal olarak da biraz kendinizle ilgilenmekte fayda var. Evinizle ve kendinizle ilgilenmek isterken iş yerindeki projeleriniz ve eğitimlerinizin hareketlenmesi, seyahatlerinizin çıkması her ne kadar sizi zorlasa da bu attığınız adımlar hayatınız için çok önemli. Destekçileriniz ve motivasyonunuz bu ay çok yüksek.

Uzun zamandır ilişkiler ve evlilik evinizde olan Şans gezegeni size ilişkisel anlamda bir sürü güzellikler getirdi. Şimdi retro hareketinde iken sizden istediği: bu güzel enerjileri içinize çevirmeniz ve ilişkilere, evliliğe, ortaklılara olan inançlarınızı tekrardan daha pozitif bir şekilde değerlendirerek korkularınızdan, kaygılarınızdan arınmanız. Aranızda hala yalnız Boğa’lar varsa Nisan itibariyle çekiciliğinizin arttığını fark edeceksiniz ve hoşunuza giden biriyle tanışma fırsatınız olacak. Ay ortasına doğru ihtiyaçlarınız ve istekleriniz arasındaki dengesizliği fark edip inatçılığı bırakırsanız çok daha rahat edersiniz. 23 Mart- 15 Nisan arasında ki Merkür retrosu bilinçaltı evinizde gerçekleşecek. Parasal ve aşkla ilgili geçmiş korkularınızın gündeme geleceği bu dönemde en güzel önerim meditasyon gibi ruhunuza iyi gelen şeyler yapmanız.

İkizler veya Yükselen İkizler:

Yönetici gezegeniniz Merkür Retro hareketine başlıyor

Uzun zamandır hayatın alma-verme dengesi üzerine değerlendirmeler yapıyorsunuz. Herkese eliniz ne kadar açıkken kendiniz için kimseden bir şey isteyemediğinizi fark ettiğiniz bu dönemde finansal kaynaklarınızı, borç, miras, sigorta, vergi gibi konuları tekrardan yapılandırıyor ve çaba sarf ediyor olacaksınız.

Koç dönemi sosyalleştiğiniz, toplumsal projelerde yer aldığınız, idealleriniz için koşturduğunuz bir ay olacak. Tabi yönetici gezegeniniz Merkür’ün 23 Mart-15 Nisan arasında Retro hareketi iletişiminizi biraz kısıtlayacak olması sosyal çevrenizde spontane çıkışlarınızın olmasına sebebiyet verebilir. Yeni birşeylere başlamayıp yarım kalmış işleri tamamlamak, ilgilenemediğiniz dostlarınızı aramak, arada küskünlük olmuş arkadaşlarınızla barışmak için çok ideal. Kaçırdığınız etkinliklere, söyleşilere tekrardan gidebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Mart sonu gibi İlişkilerinizle ilgili yaşayacağınız ani olaylar neticesinde biraz gözlerden uzak kalmak, ilişkinizi gizli yaşamak isteyebilirsiniz.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay özellikle bilinç dışınızdaki konuları, ruhsal durumunuzu, rüyalarınızı tetikleyeceği ve ani gelişmeler getireceği için bedensel sağlığınıza, iştahınıza ve savurganlık dürtülerinize dikkat edin.

Yengeç veya Yükselen Yengeç’ler:

Bildiğiniz üzere Satürn bu 3 yıl boyunca karşıt burcunuzdan geçiyor. Başta kendinizi olmak üzere, ilişkilerinizi, evliliğinizi, ortaklıklarınızı, fiziksel bedeninizi tekrardan yapılandırdığınız, fazlalıkları attığınız bu dönemde bi de Mars karşınızdan geçeceği için sizi biraz kaşıyabilir. Sakin kalmakta ve bu enerjiyi akıllıca kullanıp hedeflerinizi ve adımlarınızı tekrardan yapılandırmakta fayda var. Bir taraftan da yaratıcılığınızın arttığı, işleriniz hareketlendiği ve toplumsal olarak görünmeye başladığınız bu dönemde özellikle kadın dostlarınızın desteğini ve sevgisini de almaya başlıyorsunuz.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu kariyerinizle ilgili biraz duraksama getirse de geriye dönük işlerinizi toparlamak, kaçırdığınız fırsatları tekrardan değerlendirmek için sizi destekliyor. Yeni işlere başlamayıp, yarım kalmış işleri tamamlamaya odaklanmakta fayda var.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, sosyal çevreniz ve ideallerinizle ilgili ani gelişmeler getirecek. Yaklaşık 6 aydır Şans gezegeni çocuk sahibi olmanızla, flörtif ilişkilerinizde ya da yaratıcılığınızı ve hobilerinizi paraya dönüştürmenizle ilgili size fırsatlar sundu. Şimdi geri hareketindeyken bu büyüme enerjisini biraz da içinize çevirmenizi ve kendinize de vakit ayırmanızı, hoşgörüyle yaklaşmanızı istiyor. Ailenize, sevgilinize, çocuklarınıza gösterdiğiniz sevgiyi, anlayışı biraz da kendinize gösterin değil mi? Bir yandan da dostlarınızla sosyalleşme isteği arasında kalmışken eşinizin/partnerinizin desteği size çok iyi gelecek.

Aslan veya Yükselen Aslan’lar:

Eviniz ve kariyerinizle ilgili oluşumlar içerisindesiniz.

Bir ateş burcu olarak Güneş’in Koç’a girmesi enerjinizi ve motivasyonunuzu arttırıyor. Uzak seyahatler planlamak istediğiniz, yabancı ülkelere, kültürlere açılmak istediğiniz bu dönemde Merkür’ün geri hareketi biraz karşınıza engeller, gecikmeler çıkartabilir.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosunda yeni başlangıçlar yapmak yerine yarım kalmış eğitimlerinizi, yurtdışı projelerinizi tekrar gündeminize almak ve eksiklerinizi tamamlamak için değerlendirmenizde fayda var. Parasal ve sosyal çevrenizle ilgili konularda gecikmeler, ertelenmeler yaşayabilir, eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz.

Satürn’ün günlük yaşamınızı, çalışma düzeninizi ve sağlıkla ilgili konularınızı tekrardan yapılandırdığı bu 3 yıllık süreçte Mars’ınızın da oraya gelmesi biraz koşuşturmanızı ve hareket enerjinizi arttıracak. İşlerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir, özellikle aile büyüklerinizin sağlığı ile ilgili ciddi adımlar atabilirsiniz.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, kariyerinizle ilgili ani gelişmeler getirecek. Sanatsal becerilerinizi işinize yansıtmaya başlıyorsunuz. Toplum önündeki görünürlüğünüzün yüksek olduğu bu dönemde disiplinli çalışmalarınızın meyvelerini almaya başlayacaksınız. Evinizin içi ile ilgili yapmak istediğiniz tadilatlar ve düzenlemeler için tam zamanı.

Başak veya Yükselen Başak’lar:

Kariyeriniz ve hayatınızla ilgili ani kararlarda bulunmayın.

İkili ilişkilerle ilgili yıprandığınız, sınırların aşıldığı bir ay geçirdiniz. Ne kadar mükemmelliyetçi olursanız olun kontolün elinizden akıp gittiği, geçmiş yaralarınızın tetiklendiği bu dönemin sonunda artık başkalarını değil kendi ihtiyaçlarınızı düşüneceğiniz ve talep edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Ruhsal çalışmalar ya da meditasyon yaparak biraz geri çekilmek ve kendi içsel gücünüzle temas kurmak, korkularınızdan arınmak, endişelerinizin köküne inmek için potansiyel bir dönemdesiniz. Özellikle 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür Retrosununun da desteği ile artık size hizmet etmeyen inanç ve davranış kalıplarınızı zerafetle bırakabilir, kendiniz ve kariyerinizle ilgili geçmiş süreçleri tekrardan değerlendirebilirsiniz. Tabi Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu ve kariyerinizle direkt ilişkili olduğu için bu dönem biraz temkinli gitmekte fayda var. İlişkilerinizin de kuvvetleneceği ve sağlamlaşacağı bu dönemde karşınıza aklınızı başınızdan alacak biri çıkabilir.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, dünyaya açılan yüzünüz ve bakış açınızla ilgili ani gelişmeler getirecek. Ani yurtdışı seyahat planları ya da yüksek eğitim fırsatları çıkabilir. Bu ay özellikle hayatınızdaki kadınların fazlaca talepkar olması sizi gerse de ihtiyacınız olan dengeyi oyuncu ve mizahi yönünüzle kurabileceksiniz.

Terazi veya Yükselen Terazi’ler:

Kendi içinizdeki zenginliği keşfedeceksiniz

Bu ay evinizle ve iç dünyanızla ilgili karışıklıkları düzenlemek adına artık harekete geçiyorsunuz. Etrafınıza ne kadar denge ve ahenk yaratan biri olsanız da kendinize karşı biraz fazlaca eleştirelsiniz. Biliyorum hayatınızın şu an her alanında belirsizlikler söz konusu ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ama hayat sizi zenginliğin kendi içinizde olduğunu keşfetmeye çağırıyor. Geçtiğimiz ay özellikle çalışma ortamınızın yoğunluğu ve belirsizliği sizi çok yordu. Koç burcu sizin karşıt burcunuz olduğu için bu ay özellikle ilişkilerde dengeyi yakalama, adaleti ve eşitliği sağlama konusunda farkındalıklar kazanacaksınız.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu ilişkiler (ortaklar) evinizde olacak. Özellikle yurtdışından beklediğiniz haberlerin gecikmesi söz konusu olabilir. İlişkilerinizle ilgili süreçleri tekrar değerlendirmek, olayları hem kendi tarafınızdan hem de karşı kişiler tarafından değerlendirmek için güzel fırsatlarınız olacak. Ani kararlar vermemeye, yeni adımlar atmamaya gayret edin.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay ile ani bir aydınlanma yaşayabilir, görünmeyenlerin arkasındakileri görmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Düşündüğünüz kredi imkanlarına ya da sponsorluklara ulaşabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı tutmaya çalışırken karşınıza daha büyük harcamalar çıkmasına karşın ailenizin vereceği destek size ilaç gibi gelecek.

Akrep ve Yükselen Akrep’ler:

Kredilerden uzak durun, borçlanmayın.

Aşktı, yaratıcılıktı, çocuklardı derken artık günlük hayatınızı, çalışma ortamınızı düşünme, yaratıcılığınızı günlük rutinlere oturtma zamanı. Mart ayındaki Balık enerjisi size iyi geldi, ilhamlarınızı, sezgilerinizi daha da güçlendirdi. Ama biraz fazlaca iç dünyanıza kapanmış gibi duruyorsunuz ki hayat size kariyerinizde toplum önüne çıkmanıza davet ediyor.

Bu ay hareket enerjiniz daha çok zihninizi, düşüncelerinizi sistemli bir şekilde yapılandırmak üzere. Kısa seyahatleriniz artabilir. Zihniniz epey dolu olduğu için bu ara özellikle trafikte dikkatli olmanızı tavsiye ederim. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu günlük çalışma şekliniz ve sağlığınızla ilgili gerekli düzenlemeleri yapmanızı söylüyor. Beklediğiniz finansal desteklerle ilgili gecikmeler yaşayabilirsiniz. Kredi almamaya ya da borçlanmamaya dikkat edin. Çalışıyorsanız iş yerinizdeki, evdeyseniz evinizdeki dolaplarınızı gözden geçirmeniz, temizlemeniz, fazlalıkları vermeniz ya da satmanız için ideal zamanlar.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay ile ilişkileriniz ya da evliğinizde (ortaklığınızda) ani gelişmeler olacaktır. Bekarsanız belki de aniden evlenme kararı alabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili tutma/serbest bırakma, risk alma/alamama konuları, kendi ihtiyaçlarınız ya da karşınızdakinin arzuları arasında kaldığınızda kısa bir tatil ya da kardeşlerinizden alacağınız destek dengeye gelmenize yardımcı olacak.

Yay ve Yükselen Yay’lar:

Kapanmamış aşk ilişkileriniz gündeme gelecek.

Evde ya da iç dünyanızda geçirdiğiniz uzun bir süreden sonra enerjiniz kıpır kıpır olmaya başladı. Eh siz de bir ateş burcu olarak sahalarda yerinizi alıyorsunuz. Eğlence, parti organizasyonları, hobiler, flörtif hareketler derken bu ay epey eğlenirken bir yandan da para kazanmak için harekete geçeceksiniz. Bu kadar harcama parasız olmuyor tabi ki.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu eğlence organizasyonlarınızda bazı gecikmelere sebebiyet verebilir. Geçmiş aşk ilişkilerinizle ilgili gündemler, yapılan hataları düzeltmek için fırsatlar oluşabilir. Özellikle ikili ilişkilerinizde ve kariyerinizle ilgili konularda ani kararlar vermemenizi ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyecek şekilde önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, çalışma ortamınızla ilgili ani gelişmeler getirecektir. Sanatsal becerilerinizi paraya dönüştürme portansiyelinizin yüksek olduğu bu dönemde gereğinden fazla bir özgüvenle kontrol edemeyeceğiniz harcamalarınıza dikkat edin. Yönetici gezegeniniz Jupiter’in geri harekette olması hayata olan iyimser bakış açınızı kendi içsel dünyanıza çevirmenize davet ediyor. Kendinizle ilgili hayal kırıklıklarınızı iyileştirmek için kendinize fırsat verin.

Oğlak veya Yükselen Oğlak’lar:

Bu aralar tüm derdiniz kendinizle. Ama aşk hayatınız canlanmaya başlıyor

Tam bir sorumluluk ve hedef insanı olarak bu ay yapılandırılmış hedefleriniz için hareket enerjiniz yüksek olacak. Bu aralar tüm derdiniz kendinizle. Derin bir değişim ve dönüşüm yaşıyorsunuz. Tabi siz hep hedefin ucunu ve adımları bilmek istediğiniz için bilinmezlikler sizi biraz zorluyor olabilir. Özellikle 10-12 Ocak arası doğumlular tam bir dönüşüm geçiriyorlar.

Bu ayı daha çok evinizde ve ailenizle ilgili işlerle ilgilenerek geçirebilirsiniz. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu evinizle ilgili yarım kalmış işleri toparlamanızı söylüyor. Güzel bir bahar temizliği iyi gelecektir. Yurtdışı projelerinizle ilgili gecikmeler ya da günlük koşturmalarınızda yaşanan aksaklıklar olabilir. Eski çalışma arkadaşlarınızla buluşabilir ve size verdikleri sözleri tutmadıklarını görebilirsiniz. Evdeki elektronik aletlerle ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

Sanatsal faaliyerinizden keyif alacağınız bu dönemde yaratıcılığınızın keyfine varacaksınız. İlişkisi olanlar için romantizm dolu günleri müjdelerken, yalnız olanlar için de flört enerjinizin yüksek olacağı bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Özellikle 16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, aşk hayatınızla ilgili ani gelişmelerin olacağını söylüyor.

Kova veya Yükselen Kova’lar:

İletişimsel kazalara dikkat edin.

Zihinsel ve iletişimisel olarak aktif bir döneme giriyorsunuz. Kardeşlerinizle ilgili konular gündeminizde olabilir. Genelde iletişimsel anlamda net, direkt ve dürtüselsiniz. 23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu iletişim evinizi etkileyeceği için yanlış anlaşılmalar, yanlış ifadeler, pot kırmalar olabilir. Geçmiş konuları açıp hesap sorma güdüsünde olabilirsiniz. Çocuklarınızla ya da sevgilinizle ilgili beklediğiniz haberlerde gecikmeler olabilir. Halbuki bu dönemi bir eğitim meraklısı olarak aldığınız eski eğitimleri pratiğe dökme ya da notlarınızı temize çekme şeklinde kullanırsanız faydasını göreceksiniz. Otomobilinizle ilgili problemler çıkabilir, o yüzden Merkür retrosu öncesi bakımlarınızı yaptırmanızı tavsiye ederim.

Evinizi güzelleştirme modu içerisindesiniz. Belki duvarlarınızın rengini, ya da mobilyalarınızı değiştireceksiniz. Hayallerinizdeki renk ve mobilyaları gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Ancak hareket enerjinizin sınırlı olacağı bu dönemde kendinizi fazla yormadan hareket etmenizde fayda var. 16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, aileniz veya ev yaşamınızla ilgili ani gelişmeler meydana getirebilir.

Balık veya Yükselen Balık’lar:

Parasal anlamda alacaklarınızı iyi hesaplayın.

Sizin için arkadaşlık çok ciddi bir konu. Onlar için herşeyi yapabilirsiniz. Bu dönemde de arkadaşlarınızın size olan ihtiyacı için sürekli hareket halindesiniz. Ancak iyi niyetinizin sömürüldüğünü fark ettiğinizde de kırılıyorsunuz. Mart’ın son haftası da yine böyle bir farkındalık yaşayabilir ve öfkelenebilirsiniz. Kendi değerinizi fark edeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi değerli hissettiğinizde parasal konularda da şansınız açılıyor.

23 Mart – 15 Nisan arasındaki Merkür retrosu para ve değer evinizde olacak. Geçmiş projelerinizle ilgili alamadığınız paraları tehsil edebilme imkanı sağlarken, yeni finansal kaynaklar için gecikmeler yaşatabilir. Neticede bu dönemde hesabınızı iyi yapın, elinize geçen paranızı en az 3 kere kontrol edin. Özellikle aileniz ve eşinizle ilgili para konuları gündeme gelebilir ve eski hesaplar açılabilir. İletişimsel olarak kendinizi iyi ve güzellikle ifade edebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Dolayısıyla düşüncelerinizi ifade etmekten çekinmeyin.

16 Nisan’da Koç’ta olacak Yeniay, iletişimsel anlamda ani gelişmeler getirecektir. Kardeşlerinizle veya yakın arkadaşlarınızla kısa seyahatlere çıkabilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Tadını çıkartırken aşırıya da kaçmamaya dikkat edin. Devlet dairelerine olan vergi borçlarınız bu dönem geriye dönük karşınıza çıkıyor.

Hepinize güzel bir dönem olsun.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

(985) 301-7562

90 yıldır dağıtılan ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinin başında gelen Akademi Ödülleri dün gece gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. 13 dalda aday Shape Of Water’dan  Ä°kinci Dünya Savaşı esnasında William Churchill’in Hitler’e karşı mücadelesini anlatan Darkest Hour’un Oscar heykelini kucaklamak için yarıştığı gecede beklenen oldu ve Suyun Sesi – Shape of Water  ‘En Ä°yi Film’ ödülünü eve götürdü.

Bu senenin en renkli kırmızı halısına ev sahipliğini yapan gecede ise öne çıkanlar Dior elbisesiyle Jennifer Lawrence, Chanel tasarımıyla Margot Robbie, Giorgio Armani tasarımıyla Nicole Kidman ve Giambattista Valli parçasıyla Zendaya oldu.

İşte aday olduğu 13 daldan 4’ünü kazanan Shape of Water’ın galibiyetle ayrıldığı gecede kazananların tam listesi:

En iyi film: Shape of Water – Suyun Sesi

En iyi y̦netmen: Guillermo Del Toro РSuyun Sesi

En iyi kadın oyuncu: Frances McDorman – Three Billboards Outside Ebbing Missouri

En iyi erkek oyuncu: Gary Oldman – Darkest Hour

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Allison Janney – I Tonya

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing Missouri

En iyi özgün  senaryo:  Get Out – Jordan Peele

En iyi uyarlama senaryo: Call Me By Your Name – James Ivory

En iyi animasyon: Coco

Yabancı dilde en iyi film: A Fantastic Woman

En iyi belgesel fim: Icarus

En iyi kısa belgesel: Heaven Is A Traffic Jam on the 405

En iyi kısa animasyon film: Dear Basketball

En iyi canlı kısa aksiyon film: The Silent Child

En iyi film müziği: The Shape Of Water

En iyi özgün şarkı: Remember Me – Coco

En iyi ses kurgusu: Dunkirk

En iyi ses miksajı: Dunkirk

En iyi ses kurgusu: Dunkirk

En iyi yapım tasarımı: Shape of Water

En iyi görüntü yönetmeni: Jordan Cronenweth –  Blade Runner 2049

En iyi makyaj ve saç tasarımı: Darkest Hour

En iyi kostüm tasarımı: Phantom Thread

En iyi film kurgusu: Dunkirk

En iyi görsel efekt: Blade Runner 2049

Balık Burcu Stil Önerileri & Mart Ayı Burç Yorumları

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

  Sevgili Dolap üyeleri 🙂 Merhaba; 

Artık yavaş yavaş kış döneminin sonuna doğru geliyoruz. Hava kimi zaman soğuk en sert halini gösterirken, kimi zaman da baharın geldiğini müjdelercesine döngüsünü kapatmaya hazırlanıyor. 19 Şubat itibariyle sevgi, duygu ve maneviyatın temsilcisi olan Balık burcunun dönemine girmiş bulunuyoruz.

Doğaya baktığımız zaman bu dönem kıştan kalan kar ve buzların erimeye başladığı, toprağın bu suları emerek beslendiği, verimli hale gelmeye başladığı dönemdir. Doğa baharda yeniden canlanabilmek için tüm suyu ve tohumları içine çeker ve kendini nemlendirerek verimliliğini arttırır. Dolayısıyla Balık dönemi romantizmi, hayalciliği, içe çekilmeyi, verimliliği arttırmayı ve aynı hava gibi ruh hallerimizde de değişikliği ifade eder.

Balık, su elementinde olduğu için duygularla, sezgilerle, derinlikle ilgilidir. Ancak suyun değişken niteliğinde olduğu için de duyguların paylaşılması, yayılması, şekil değiştirmesi ve hatta feda edilmesi anlamına gelir. Yöneticisi Jupiter olduğu için ruhsal anlamda büyümek, gelişmek, ilerlemek ister. Balık zodyakın son burcudur. Artık bir döngü kapanmak üzeredir. Dolayısıyla bünyesinde bilgeliği, hoşgörüyü, esnekliği, tevekkülü, sonlandırmayı ve fedakarlığı barındırır. Güneş bu 1 ay boyunca her birimizin haritasının Balık bölümünden geçeceği için bizim de bu alanlarımıza ışık tutacak. 

Şu an gökyüzünde nadir görülen bir sembolizm oldu ve tam 4 gezegen Balık burcunda toplanmış durumda: Güneş, Merkür, Venüs, Neptün (ve bir astreoid olan Kiron). Sanki büyük bir kapanış, tamamlama, eskiyi sonlandırma dönemindeymişiz gibi. Kendimizi sezgiselliğe, hoşgörüye ve merhamete açıyoruz. İlişkilerimizde, zihnimizde, benliğimizde fazlalıkları atıyor, bizi geri çekenleri bırakıyor, ağırlıklarımızdan kurtuluyoruz. Bu yüzden de tüm ağırlıklar, çamurlar yüz üstüne çıkmış durumda. Kolay bir dönem değil, hayal kırıklıkları yaşayabilir, aldanabilir, aldatılabilir, objektif olmakta zorlanabilir, kurban psikolojisine girebilir, hayal dünyamıza kapılıp gidebiliriz. Ama yine de Balık’ın bilgeliğine ve yukarısı ile olan açık iletişime güvenip kendimizi bu sürece teslim ettikçe arınacağız ve 7 Mart itibariyle ilişkilerimizde daha rahat kendimizi ortaya koymaya başlayacağız. Daha gerçekçi ve pragmatic düşünecek, düşüncelerimizi daha net ve kesin ifade edebilmeye başlayacağız.

İçe çekildiğimiz ve değişken havaların / ruh hallerinin olduğu bu dönemde yavaş yavaş bir döngüyü kapatmaya hazırlanıyoruz.  Ne giyeceğimize dikkat etmek ve bedenimizi korumak çok önemli. Sıcak ve yumuşak hissettirecek rahat kıyafetler, pufidik montlar ve peluş kürklerin yumuşaklığı ile kendimizi şımartarak bu sürecimize destek olabiliriz. Uzun hırkalar, rahat kazaklar bu ay olmazsa olmazımız olacak. Tabi havanın her an değişimine de hazırlıklı olup içinize giyeceğiniz bahar gibi bluzları da ihmal etmeyin.

Bir döngüyü kapatırken bizi en çok zorlayan şey fazlalıkları bırakmak ve yeniye yer açmaktır. İsteriz ki herşey bizimle kalsın, dolaplarımız, çekmecelerimiz dolu dolu olsun. Unutmayalım ki Balık dönemi arınma ve sadeleşme dönemidir. Arınacağız ki baharın yepyeni enerjisi doldursun içimizi. O yüzden de özellikle bu ay dolaplarınızda yapacağınız temizlik çok önemli. Ne kadar çok severseniz sevin ihtiyacınız olmayan, kullanmadığınız eşyalarınızdan ayrılma vakti geldi. Göreceksiniz ki bu fiziksel arınma size ruhsal anlamda da çok besleyecek.

Enteresandır balıkların ayakları olmamasına rağmen Balık burcu vücudumuzda ayaklarımızı temsil eder. O yüzden bu dönemde ayaklarımız daha hassastır. Ayaklarımızın içinde rahat edeceği ayakkabılar giymek ve ayak bakımımıza önem göstermek bu ay özellikle önemli.

Balık burcu aynı zamanda sanatçı ruhludur, sanata düşkündür. Bu dönemde müzik ve sanatla ilgilenmek en güzel panzehirdir. Kendimizi sanatla ilgili projelerin içinde, müzik dinletilerinde, şiir geceleri ve tiyatrolar gibi ruhumuzu besleyen yerlerde bulabiliriz. Müzik dinletisi derken tabi yüksek moddaki konserlerden bahsetmiyorum. Daha yumuşak müziklerin olduğu, belki etnik müzikler, soul müzikler ya da özgün müziklerin olduğu, oturarak eşlik ettiğimiz, hafifçe dans ettiğimiz bir moddan bahsediyorum. Bu mekanlar için de rahat olduğunuz, hem kendinizi iyi ve yumuşak hissettiren hem de gerektiğinde bağdaş kurup yere oturabildiğiniz kombinleri tercih etmelisiniz.

Eh bu kadar değişkene hazırlıklı olabilmek ve bu arınma sürecinde kendimizi en iyi şekilde destekleyebilmek için büyük çantalar bu ay en yakın arkadaşlarımız olacak gibi görünüyor. Benden söylemesi 🙂

Balık & Yükselen Balık Burcu:

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Balık’lar. Kariyer ve iş ortamınızda kendinizi direkt ortaya koyuyorsunuz, gözler sizin üzerinizde..

Ne güzel bu ay doğumgünün olacak ve yeni yaşınla beraber yepyeni bir enerjiye başlayacaksın. Her doğumgünümüzle birlikte yeni bir enerjiye başladığımızı biliyor muydun? Doğumgününe kadar eski döngünü kapattığın için iyice içe dönmüş ve kendini halsiz, karamsar, umutsuz hissediyor olabilirsin. Şubat ayındaki tutulma da seni çok derinden etkiledi. Kaygılarınla, korkularınla yüzleştin. Belki çok değişik rüyalar gördün. Ama her zaman ki bilgeliğinle onun içinden de olgunlaşarak çıktın.

Bu ay artık işe güce ve kariyerine odaklanma zamanı. Ancak dengeyi şaşırıp da kendini fazla yorma. Sinirlerin çabuk bozulabilir ve olayları büyütebilirsin. Mümkün olduğunca tartışma ortamlarından ve fanatizmden uzak durmanı tavsiye ederim.

3 aydır gündemine giren yurtdışı projelerini artık devreye sokabilirsin. Uluslararası ticaret ya da yabancılarla yapacağın iletişimde şans senden yana. Uzun zamandır ilgilendiğin yüksek eğitim, doktora için de adım atabilir, uzak yerlere seyahat hayalini gerçekleştirebilirsin. İstediğin büyüme geliyor.

Bu ay sosyal ortamlarda aktifsin. Ama hem çevreni hem de kendini toparlamak, yapılandırmak, organize etmek ve sorumluluk alarak öne çıkmak sana düşecek. Merak etme, ihtiyacın olan tüm desteği alacak ve kendini merkezinde hissedeceksin.

Çalışma ortamında ve günlük yaşamında artık kendini ortaya koyma zamanı. Başkaları için kendini feda ettiğin, takım çalışmaları içinde kaybolduğun yeter. Biliyorum öne çıkmak rahatsız ediyor seni ama yeter artık, içindeki çocuğun seni ortaya çıkartmasına izin ver. 

Gündemin: Kariyerin ve sosyal etkinliklerin

Mesajın: Destekleniyorsun

Dikkat etmen gereken: Tartışma ortamlarından uzak dur, ani tepkiler verme, fanatiklik yapma

Şansın: Uluslararası projeler, seyahatler, yabancı kültürler, finansal konular

Koç & Yükselen Koç’lar:

Mart ortası itibariyle kalbiniz yeniden yeniden pır pır etmeye başlıyor..

Şubat ayında ilişkilerinizde epey zorluklar yaşadınız. İlişkilerle ilgili hayal kırıklıkları, aldanmalar, aldatmalar, platonik aşklar derken bu konu sizi epey düşündürdü ve artık nasıl bir ilişki istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. Mart ortasına kadar hala kendinizi değersiz ve sevgisiz hissetseniz de artık yenilenmiş halinizle ortaya çıkma ve kendinizi ilişkilere açma zamanı. Kalbiniz hareketlenmeye başlıyor.

Biliyorum bir an evvel bahar gelsin, güneş çıksın ve kendinizi sokaklara atın istiyorsunuz. Hayal dünyanız fazlaca aktif ve rüyalarınız, ilhamlarınız sizi bile şaşırtmaya başladı. 17 Mart’ta gerçekleşecek Yeniay ile en karanlıklarda gömülü olan yaralarınıza ışık tutma ve onları iyileştirme şansınız olacak. Kariyerinizi tekrar yapılandırmak, sorumluluklarınızın artması, üst yönetimin sizden fazlaca beklentisi üstünüze geliyor, daraltıyor ve kapalı mekanlara kapanmış olmak ruhunuzu daraltıyor. Ama pes etmeyin. İnanın bugünlerde ki çabanızın değerini ilerde anlayacaksınız.

Bu ay yurtdışı projeleri, seyahat planları, yüksek eğitim ve inançlarınız için koşturuyorsunuz. Ancak bu koşturma ve karşınıza çıkan insanlar sizi zorluyor, yoruyor ve sinirlendiriyor. Kavga ederek işlerini çözemezsiniz. Karşına çıkan gergin olaylara daha yapıcı bir bakış açısıyla yaklaşmanız iyi olacaktır. 10 Mart itibariyle bu alanda kendi devriminizi net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz.

Boğa & Yükselen Boğa’lar:

Bu ay sosyal ortamlar, arkadaş çevreleri, etkinlikler sizden soruluyor..

Şubat ayındaki tutulmalar kariyerinizle ilgili yepyeni başlangıçlar, bırakmalar, yenilikler getirdi. Çok çalışmanın acısını bu ay sosyalleşerek, arkadaşlarla buluşarak, etkinliklerde yer alarak çıkartıyorsunuz. Nerde bir etkinlik siz orda. Evinizde davetler veriyorsunuz. Ancak arkadaşlarınız ve dostlarınız için kendinizi feda etme kapasiteniz Şubat sonuna doğru sizi epey zorladı. Zihinsel ve ilişkisel olarak içe dönüp yaralarınızı sarma zamanınızın geldiğini hissediyorsunuzdur. Özellikle Mart ortasına doğru kendinizi değersiz hissettirecek kişilerle dikkat edin. Sevgide ne arıyorsunuz, sınırlarınız nerede, kendinizi sevmek için neye ihtiyacınız var, çevrenize gösterdiğiniz şefkati ve kabulleniciliği kendinize de gösterebiliyor musunuz gibi sorulara cevap aradığınız bu dönemde toplumsal meselelerle ilgili duyarlılığınız artabilir, ihtiyaca olanlara yardımda bulunabilirsiniz. Ani gelişen farkındalıklarınız hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu arttıracak ve ihtiyacınız olan finansal kaynakları bulabileceksiniz.

Bekar Boğa’lar.. Sizin için evlilik ışıkları yanıyor. Belki evlenmeye karar verdiniz, belki ruh eşinizle karşılaştınız, belki de yeni bir eve geçmeye. Evli olanlarınız ise karşılıklı ilişkinizi daha da derinleştirmeye çalışıyorsunuz. Kendi isteklerinizde biraz ısrarcı ve yüksek beklentide olabilirsiniz. Ani gelişen farkındalıklarınız hedeflerinize ulaşmak için motivasyonunuzu arttıracak ve ihtiyacınız olan finansal kaynakları bulabileceksiniz. Kavgacı değil de yapıcı bir tutumla yaklaşırsanız Mart sonuna doğru isteklerinizi elde edebileceksiniz.

İkizler & Yükselen İkizler:

Bu dönem bütün gözler sizin üzerinizde. Ne giyiyorsun, ne içiyorsun, hangi işlerle ilgileniyorsun, kiminle ilişki yaşıyorsun, ne konuşuyorsun herkes sizi izliyor.

Kariyerinizle ilgili sanatsal ve yaratıcı tarafınızı ortaya çıkartmış durumdasınız ve çok çalışmanın karşılığını alıyorsunuz. İkili ilişkilerde yaşadığınız fikirsel uyuşmazlıklar ve anlaşmazlıklar sizi biraz öfkelendirip, inatçı ve asabi davranışlar sergilemenize sebep olsa da kavgadan uzak durmakta fayda var. Nitekim Mart ayının ilk haftası bu enerjiyi kendi isteklerinize ve hedeflerinize doğru hareket etmeye çevireceksiniz. Ateşli karşılaşmalar olabilir. 2 yıl boyunca evliliğinizi, kendinizi, ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı yapılandırmakla, ilişki kavramlarının sınırlarını oturtmakla uğraştınız durdunuz. Tüm bunları atlattıktan sonra artık kendinizi ortaya koyma zamanı.

Finansal ve ilişkisel anlamda korkularınız sizi kendinizi kısıtlamaya, temkinli davranmaya itse de, içinizdeki her şeyin altından kalkabilecek gücü hissediyorsunuz. Kararlı, liderlik eden ve reformist tarafınızı ortaya koymaktan çekinmeyin. Hazır tüm gözler üzerinizdeyken bırakın bu güç hayatınızın tepe noktasında güneş gibi parlasın, ışık saçsın.

Yengeç & Yükselen Yengeç’ler:

Yaratıcılığınızı ve sanatsal yönünüzü en güzel şekilde ortaya koyuyorsunuz. Bebek istiyorsanız bu ay tam zamanı..

Eveettt, çocuk isteyen Yengeçler toplansın. Bu ay şans sizden yana. İstemeyenler de dikkat etsin, bu enerjiyi kendi yaratımlarını ortaya koymak için kullansın. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarttığınız, projelerinizi ve fikirlerinizi yaydığınız, yurtdışı ve yabancılarla ilgili işlerinize odaklandığınız ve belki de yurtdışına uzun seyahatler planladığınız bir dönemdesiniz. Yüksek eğitim almayı veya yurtdışına açılmayı düşüyor olabilirsiniz.

Günleriniz hareketli geçiyor. Sabah bir kalktığınızı, bir de akşam yattığınızı biliyorsunuz. Gün içindeki koşturmanız hiç bitmiyor. Yaratıcılığınız artmış olması ilişkilerinizi ve zihninizi desteklese de kendi bildiğiniz yöntemlerle ilerlemeye inadınız ve ısrarınız, fazlaca enerji harcamanıza ve yorulmanıza sebep oluyor. Eşinizden, ortağınızdan ya da yakınlarınızdan alacağınız destek, projelerinizin topluma yayılması, ticaretinizin artması ya da uluslararası alanda kendinizi göstermeniz için size güç verecek.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca Satürn karşınızdan geçiyor olacak. Evliliğinizi, ilişkilerinizi, kendinizi, bedensel sağlığınızı, yaşam enerjinizi tekrardan yapılandırıyor olacaksınız. Bu kimi yükselen Yengeçler için evlilik getirse de ilişkileri rafine edeceğiniz, sorumluluk alacağınız bir dönem.

Aslan & Yükselen Aslan’lar:

Bu sene tüm tutulmalar sizi etkiliyor, hayat sizi kendi sahnenizi almaya davet ediyor..

Şubat ayında Aslan burcunda Güneş tutulması oldu. Bunun etkileri 6 ay içinde kendisini gösterecekken, Ağustos ayındaki Güneş tutulması da yine üzerinizde olarak ‘sizi bırakmayacağız, bu sene artık kendinizi sahneye atma’ zamanı diyor.

Sorduğunuz sorulara cevaplar aradığınız, bilinmeyenin ötesine ışık tutabildiğiniz bir dönemdesiniz. Mart’ın 2.haftası itibariyle yurtdışından beklediğiniz haberler gelmeye başlıyor. Bu dönemde uluslararası ticaretle uğraşabilir, internet projelerinizi devreye sokmak için yazıp çiziyor olabilirsiniz. Ancak tedbirli olmakta ve bu işlerin ne kadar zamanınıza, enerjinize, bedensel gücünüze ihtiyacı olacağını netleştirmekte fayda var.

Bu yıl çoğunuz evinizi aldınız, yeni eve taşındınız, zamanınızın çoğunu evinizle ilgilenerek geçirdiniz. Bir yandan ilişkinizdeki görüş ve fikirsel ayrılıklar enerjinizi tüketti. Artık günlük çalışma ortamınızı ve şartlarınızı tekrardan yapılandırma, rutinler oluşturarak belli bir disiplin oluşturma sürecindesiniz. Bu da sizin üretimlerinizin geniş toplumlara yayılmasına yardımcı olacak. Yine bu süreçte rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Bir yandan bilinçaltınızda ki korkular ve engeller ile karşılaşma ve onları yapılandırmanız söz konusu iken kendinize narin davranmayı ve meditasyon yaparak içsel sessizliğinizin keyfini çıkartmayı unutmayın.

Başak & Yükselen Başak’lar:

Aşka ve kendinize olan inancınız, ilişkilerinizde devrimsel bir hamle yapmanıza yardımcı olacak.

Ne kadar kontrolü elinize almaya çalışsanız da gökyüzündeki yüksek Balık enerjisi sizi de kontrolü altına almış durumda. Kafanız bulanık, kimliğiniz parça parça çözülmüş gibi hissediyorsunuz. Özellikle ikili ilişkilerinizde akış sizi öyle kontrol altına almış durumda ki teslim olmaktan başka yapabilecek hiç bir şeyiniz yok.

Belki imkansıza aşık oldunuz, belki elinizle sımsıkı tuttuğunuz tüm egonuzun dağıldığını düşünüyorsunuz, belki evliliğinizle ilgili ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sanki tüm dünya karşınızda gibi hissediyorsunuz. İlişkilerle ilgili kısıtlandığınızı düşünseniz de aşkla ilgili gerçekçi bakış açınız ve yapılandırma gücünüz sizi topraklıyor ve kendinize olan inancınızı kuvvetlendiriyor. Aşka ve kendinize olan inancınız, ilişkinizde devrimsel bir hamle yapmanıza yardımcı olacak. Netice de enerjiler sizi kendi iç dünyanız ve yaşamınızın anlamıyla temasa geçmenize davet ediyor.

Evde bir hareketlilik söz konusu. Yeni eve taşınma, eşyaları değiştirme, çocuklarınız ya da annenizin istekleri için koşturma gibi işlerle ilgilenmek sizi ne kadar faydalı hissettirse de yoruldunuz ve tahammül seviyeniz düştü. Öfkenizi eşinizden, yakınlarınızdan ve kendinizden çıkartmamaya dikkat edin. Kariyerinize odaklanmak, yeni bir şeyler öğrenmek, öğretmek, ek iş yapmak sizi rahatlatacaktır. Yeni ve hiç bilmediğiniz işlere atılabilir, kendinize ek finansal kaynaklar yaratabilirsiniz. Bu ara kısa seyahatleriniz çok.

Terazi & Yükselen Terazi’ler:

Bu yıl ki tutulmalar aşk hayatınız ve sosyal çevrenizle ilgili yenilikler getirecek..

Şubat ayı boyunca kardeşleriniz ve yakınlarınız için koşturmalarınız, iş yerinizdeki çalışma arkadaşlarınızla yaşadığınız gerginlikler ve fiziksel/bedensel sağlığınızla ilgili attığınız adımlar zihninizi epey yordu. Çalışma ortamınızla ilgili yaşanan belirsizlikler konsantrasyonunuzu bozsa da duyarlılığınız, kabulleniciliğiniz ve sezgilerinizin gücü herkes tarafından görülüyor. Değişen çalışma koşullarına alışmaya ve adapte olmaya çalışıyorsunuz

Kariyerinizle ilgili engellenmiş ve desteklenmiyor gibi hissedebilirsiniz. Önümüzdeki 3 yıl boyunca aile ve kariyer konularını tekrar yapılandırıyor ve köklerinizi daha derine indirmeye çalışıyor olacaksınız.

Kendinize verdiğiniz değer ikili ilişkilerinizdeki şefkati ve merhameti de destekledi. Mart ayının ikinci haftası itibariyle ani gelişen olaylar sizi cesurca hareket etmeye sevk edebilir ve ilişkinizle ilgili ani hareketlerde bulunabilirsiniz. Sevginizi ve düşüncelerinizi daha rahat dile getirirken beklentilerinizi ve kaygılarınızı da ortaya koyacaksınız. İlişkiniz sizi değersiz hissettiriyorsa belki de artık tavrınızı koyma ve kendiniz için karar verme vaktidir. Unutmayın ki enerjiler sizi toplumsal fayda yaratacak daha büyük projeler için hareket etmeye ve kendinizi ortaya koymaya davet ediyor. Parasal anlamda rahattasınız.

Akrep & Yükselen Akrep’ler:

Aşk ve yaratıcılık dönemindesiniz. Aşka teslim olmak, aşkta kaybolmak, kendinizi yok etmek hoşunuza gidiyor, kendinizi yeniden doğuruyorsunuz. 

Bu yıl ki tutulmalar sizi çok etkiliyor. Özellikle kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar olabilir. Toplum önünde olmaktan keyif alıyorsunuz. Her ne kadar zihinsel ve ailesel yargılarınız ile korkularınız sizi engellemeye çalışsa da hayat sizi kendi sahnenizi almaya ve topluma sunmaya davet ediyor.

Bu aralar parasal anlamda özgürleşmek ve kendi değerinizi bulmak için koşturuyorsunuz. Bu koşturma sizde gerginlik yaratıp ilişkilerinize olumsuz etki yaratabilir. Mart ayının ortalarında ani gelişecek olaylar finansal anlamda yeni başlangıçlar yapmanıza sebep olabilir. Günlük çalışma ortamınızı güzelleştirmek ve sanatsal faaliyetler içinde olmak isteseniz de zihinsel olarak kendinizi değersiz ve yetersiz hissettirecek düşüncelerle kendinizi engelleyebilirsiniz.

Kardeşlerinizden, akrabalarınızdan ve yakın arkadaşlarınızdan alacağınız destek sanatsal tarafınızı ortaya koymanız için size güç verecek. Yaklaşık 1 senedir kendinizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak yeniden doğurdunuz. Önümüzdeki dönem boyunca da zihinsel olarak kendinizi tekrardan yapılandıracağınız, bildiklerinizi sorgulayıp size hizmet etmeyenleri atacağınız bir arınma sürecindesiniz. Ne kadar derine inerseniz, sonrasında o kadar yükseleceksiniz.

Yay & Yükselen Yay’lar:

Eviniz ve ailenizle ilgilenirken uzun zamandır hayal ettiğiniz yüksek eğitimden ve yabancı kültürlerle ilgili projelerinizden vazgeçmeyin..

Bu aralar tüm konsantrasyonunuz aileniz ve evinizle ilgili. Belki ailenize yeni bir üye geldi ya da gelecek, belki ailenizin en büyüğü ile vaktinizi geçiriyorsunuz. Bazen diğer aile bireyleri tarafından hafif hayal kırıklıkları yaşıyor olsanız da tüm merhamet, şefkat ve duyarlılığınız özellikle ailenize karşı artmış durumda. Bu aralar evinizde ve evinizdekilerle birlikte çok farklı boyutlarda yaşıyor gibisiniz.

Bu süreçte tüm mücadeleniz kendinizle ilgili. Kilo almak, kilo vermek, spor yapmak, beslenmene dikkat etmek, kendini ortaya koymak, beklentilerini dile getirmek derken ruhsal olarak motive ama fiziksel olarak yorulmuş olabilirsiniz. Bu hareketliğinizi yapıcı bir şekilde ortaya koyarsanız özellikle Mart ortasına doğru ani gelişen olayların desteğini alabilirsiniz.

Finansal anlamda biraz sıkıyor olabilirsiniz. Özellikle kendi yaratımlarınızı ortaya koymak için ihtiyacınız olan finansal desteği bulamamak canınızı sıksa da fikir ve projelerinizi yaymaktan, özellikle yabancı pazarlara girmeye çalışmaktan vazgeçmeyin. Israrcılığınız ve kendinize olan inancınız yollarınızı açacaktır.

Oğlak & Yükselen Oğlak’lar:

Kendinizi yeniden yapılandıracağınız bir döneme girmiş bulunuyorsunuz. Sosyal çevreniz ve idealleriniz sizi destekliyor..

Önümüzdeki 3 yıl boyunca Satürn Oğlak burcunda ilerliyor. Bu süre boyunca kendinizi kısıtlanmış, engellenmiş gibi hissetseniz de kendinizle ilgili sorumluluk almak, kendinizi ve hayattan beklentilerinizi yeniden yapılandırmak, ağırlıklarınızdan kurtulmak, arınmak ve sonunda hafiflemek için çok potansiyel enerjiler yaşayacaksınız. Evlenebilir, iş kurabilir, sorumluluk alabilirsiniz. Ya da belki de artık size mutluluk vermeyen evlilik ve işinizi sonlandırabilirsiniz. Satürn Oğlak burcunun yöneticisi olduğu için bunlar zaten en iyi bildiğiniz konular. Ve size tekrardan yapılandırma süreci vereceği için bu dönemi en güzel şekilde kullanacağınıza hiç şüphem yok.

Bu bir aydır işler biraz ters gitti, hedeflerinizi gerçekleştiremediniz. Dışarı çıkamayan enerji de duvara toslayıp size geri döndü. Siz de bol bol kendinizi dövdünüz. Mart sonuna doğru rahatlıyor ve eskisi gibi hareketli günler başlıyor.

Bu dönem özellikle düşüncelerinde arınma ve temizlenme dönemi. Size ait olmayan düşünceleri bırakabileceğiniz, biraz hayal dünyasında uçabileceğiniz bir dönem. Tabi sizin gibi ayakları yere basan birinin bu denli hayalperest bir süreç geçirmesi eminim ki çok eğlenceli olacaktır. Mart sonuna doğru ailenizle ilgili küçük kırılganlıklar yaşasanız da kendinize odaklanmanızı ve her şeyden biraz geri çekilip yenide bir değerlendirme yaparak ruhunuzdaki kırık yerleri onarmanızı, bozuk parçaları değiştirmenizi, güçlü parçalarınızı parlatmanızı tavsiye ederim.

Kova & Yükselen Kova’lar:

Bu sene tüm tutulmalar sizi etkilerken ilişkileriniz ya da yalnızlığınız fazlaca göz önünde..

Bu sene tüm tutulmalar sizin ve karşıt burcunuzun üzerinde oluyor ve hayat sizi eşinize doğru, partnerinize doğru, diğer insanlara doğru yönlendiriyor. Her zaman toplumun faydasını güden, takım çalışmalarında yer alan biri olarak artık kendi evliliğinizde ve ilişkinizde kraliçe olma zamanı geldi diyor. Özgürlüğün tek başına kalmakla değil, ilişki içindeyken de yaşanabileceğini tecrübe etmeyi öğreneceğiniz bir dönemdesiniz.

Kendinize verdiğiniz değer ve parasal konularla ilgili derin bir arınma sürecindesiniz. Para kazanıyor, bir yandan gereksiz yerlere harcıyor, borç veriyor, tüm bu sürecin kendinize verdiğiniz değerle alakasını görmeye çalıştığınız bir dönem.

Bir yandan bilinçaltınızdaki, derinlerde kalmış korku ve kaygılarınızla yüzleşirken, bir yandan bu kaygılar size öyle iyi hizmet ediyor ki iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir evlat olma konusunda çok düşünüyorsunuz. Bu zamana kadar kurallar ve ciddiyet ile yürüttüğünüz bu düzeninize çok daha yaratıcı ve özgün yollar bulma arayışındasınız.

Yaklaşık bir senedir kariyerinizle ilgili, evliliğinizle ilgili güzel günler yaşadınız, mutluluğunuz herkes tarafından görüldü. Bu mutluluğunuz ilişkilerinize de çok pozitif yansıdı. Ay sonuna doğru kendinizi finansal ve ilişkisel anlamda değersiz ve yetersiz hissetseniz de bu dönem hayatın bolluğu ve pırıltısı içinde olduğunuzu unutmayın. Sosyal çevrenizde tartışmalı ortamlardan uzak durun.

Astro-Coach
Nutan Özge Özek